POZDROWIENIA Z CHIN

7 Igrzyska Służb Mundurowych - Chiny - Wuhan 2019

Chcieliśmy naszym kibicom przybliżyć to co będzie działo się w Chinach, gdzie już w piątek startują 7 Światowe Igrzyska Wojskowe. Wśród 109 krajów nie zabraknie naszej reprezentacji, która jest już w centrum sportowym Wuhan w chińskim mieście Wuhan w środkowej części Chin i w sobotę 19 października rozpocznie rywalizację. Wcześniej bo już w piątek wieczorem prezydent Chin Xi Jinping, który jest również sekretarzem generalnym Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin (CPC) i przewodniczącym Centralnej Komisji Wojskowej (CMC), weźmie udział w ceremonii i ogłosi otwarcie Igrzysk.

Światowe Igrzyska Wojskowe CISM, znane jako Igrzyska Olimpijskie dla wojska, są najważniejszym wydarzeniem sportowym dla personelu wojskowego z całego świata. Weźmie w nich udział 9308 żołnierzy, a w boksie zobaczymy wszystkie kategorie wagowe: 46-49 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg, 91 kg, +91 kg. Kobiety: 51 kg, 57 kg, 60 kg, 69 kg, 75 kg

Nasz kadra składa się z zawodników:
Jarosław Iwanow boksuje w eliminacjach z Brazylijczykiem, z tego kraju czeka też przeciwnik na Mateusza Polskiego, ai Mateusz Kostecki zobaczy w ringu zawodnika z Nepalu - jeśli z nim wygra, to stanie do współzawodnictwa z Tajlandczykiem. Bartosz Gołębiewski stanie na ringu z Irlandczykiem. Tomek Kiernożek przywita zawodnika z Gwinei, Adam Kulik zamknie super ciężką kategorią pojedynkiem z Niemcem.
Kobiety tez egzotycznie, bo Natalia Barbusińska o ćwierćfinał zawalczy z Kazaszką, a Sandra Kruk z Hiszpanką - druga Sandra - Drabik z Chinką, Agata Kaczmarska ma ćwierćfinał z Rosjanką.

Pozostaje życzyc powodzenia i miejmy nadzieję, że jako żołnierze w pokojowym duchu olimpijskiej rywalizacji przywiozą nam medale, bo na ten z Tokio 2020 to liczyć nam bedzie bardzo ciężko, nawet wśród niepoprawnych optymistów.

Sobotni rozkład startów naszych zawodników (19.10.2019)

Kategoria 49kg
Jakub Słomiński vs Mohamed Touareg (Algieria)
Kategoria 52kg
Jarosław Iwanow vs Arilson Goncalves (Brazylia)
Kategoria 57kg
Sandra Kruk vs Rebeca Garcia Maria (Hiszpania)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.