ARSLAN BLISKO WALKI Z LERENĄ, POTEM TRYLOGIA Z HUCKIEM?

Firat Arslan (47-8-3, 32 KO), były mistrz WBA kategorii cruiser, pozostaje niepokonany od pięciu lat. Jego problem polega na tym, że obchodził niedawno już 49. urodziny, a jego ostatni rywale nie należeli do tych najmocniejszych. Teraz to chyba się zmieni.

W przeddzień pięćdziesiątki Arslan znów chce dużej walki. I najprawdopodobniej doczeka się jej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Najbliższym rywalem Niemca ma bowiem być ceniony i młodszy o ponad dwie dekady Kevin Lerena (24-1, 11 KO), champion mniej prestiżowej federacji IBO.

Negocjacje trwają. Pięściarz z RPA prawdopodobnie przyleci do paszczy lwa. Pojedynek ma się odbyć w lutym w Göppingen. Jeśli Arslanowi udałoby się sprawić niespodziankę, otworzyłoby to furtkę do jego trzeciej potyczki z Marco Huckiem (41-5-1, 28 KO), który teraz startuje w wadze ciężkiej i niedługo powinien zaboksować o wakujący tytuł mistrza Europy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 17-10-2019 18:11:12 
Dajcie Cieslakowi tego Lerene albo Glowackiemu.. Ten gosciu jest tak trzymany pod kloszem i jego promotorzy tak go chronia przed wiekszymi walkami, ze to jest jakies nieporozumienie. Ja sie pytam jakim cudem on jest na trzecim miejscu w boxrecu?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-10-2019 18:11:45 
Nie będzie trylogii. Arslan po walce z Lereną, a Huck po walce z Joyce'em zakończą swe bokserskie kariery i przejdą na zasłużone emerytury. Mam nadzieję, że bez większego uszczerbku na zdrowiu po nieuchronnych porażkach. Dobrze przynajmniej, że to nie Arslan walczy z Joyce'em, bo mógłby nie doczekać 50 urodzin.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 17-10-2019 18:25:41 
@Hugo - ale jakiej walce z Joyce'em? Wierzysz, że Joyce zostanie puszczony na taką walkę do Niemców? Zobowiązania telewizyjne + jakieś tam ryzyko... według mnie Joyce odpuści EBU, a Huck zaboksuje z kimś innym. W końcu nie po to Niemcy wyłożyli pieniądze w przetargu, żeby teraz wysyłać Hucka do UK. Tak przynajmniej ja to widzę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-10-2019 20:05:10 
Arslan od dłuższego czasu jedzie na pożyczonym czasie, miejmy nadzieję że krzywdy sobie nie zrobi. W tym wieku kto by nie był przeciwnikiem to stwarza zagrożenie.
Joycowi walka z Hukiciem i pas EBU do niczego nie są potrzebne. Wystarczy że zaboksuje u siebie z kimś z top 15 i jest o krok o jakiegoś eliminatora. Z drugiej strony Hukić to żadne zagrożenie, ale u wroga niestety dla pewności musiałby go znokautować.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-10-2019 20:12:41 
@Furmi
Nie patrzyłem na to od strony biznesowej, bo czasami trudno dostrzec wszystkie za i przeciw dla każdej stron. Od strony sportowej Joyce i Huck to bokserzy nie przystający do siebie gabarytowo. Joyce to blisko 120 kg mięcha bez żadnego otłuszczenia, a Huck to z lekka podtuczony cruiserek. Dysproporcja większa, niż pomiędzy Witalijem i Adamkiem swego czasu. A Adamek miał przynajmniej technikę i szybkość, czego Huck nie ma, więc ewentualny wynik takiej walki jest dla mnie oczywisty
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.