KRZYSZTOF WŁODARCZYK vs TAYLOR MABIKA 30 LISTOPADA W ZAKOPANEM

2019-10-14, Redakcja, KnockOut Promotions

Doświadczony i twardy Taylor Mabika (19-4-1, 10 KO) z Gabonu będzie rywalem byłego mistrza świata wagi cruiser Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO) na gali Knockout Boxing Night 9, która czeka nas 30 listopada w Zakopanem.

WŁODARCZYK vs MAKABU W KONGO? >>>

Czterdziestoletni Gabończyk (uczestnik igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku, gdzie przegrał w pierwszej walce z Grekiem Pavlidisem) w 2013 roku uległ na punkty w Rzeszowie Krzysztofowi Głowackiemu, a potem zanotował serię jedenastu walk bez porażki (wygrane m.in. z Alexandru Jurem i Nurim Seferim), która została przerwana przegraną przed czasem z Ilungą Makabu w sierpniu zeszłego roku. W swojej ostatniej dotychczas walce Mabika przegrał natomiast niejednogłośnie z Francuzem Hervem Lofidim.

Przypomnijmy, że ''Diablo'' Włodarczyk pokonał w marcu tego roku na punkty wspomnianego Alexandru Jura, wszedł jednak między liny kontuzjowany, co przełożyło się zarówno na jakość występu, jak i na dalsze problemy ze zdrowiem. Włodarczyk przeszedł zatem w kwietniu operację lewej dłoni, wykonano także zabieg, który pomógł przywrócić sprawność jego lewemu kolanu. Jeżeli wygra w Zakopanem z Mabiką, wciąż możliwe jest podobno starcie z promowanym obecnie przez Dona Kinga Ilungą Makabu na początku przyszłego roku.

<< Powrót na stronę główną <<