CANELO I DAZN O TRZECIEJ WALCE Z GOŁOWKINEM. CZY DO NIEJ DOJDZIE?

Redakcja, Boxingscene

2019-10-14

Trzecia walka Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) została podobno zagwarantowana w kontrakcie Kazacha z platformą DAZN, ale Meksykanin ogłosił, że nie chce tego pojedynku. Teraz twierdzi również, że nikt nie wywierał na niego presji w tej sprawie. Odmienny ton pojawia się w wypowiedzi przedstawiciela DAZN.

GOŁOWKIN: WALKA Z CANELO? ZADZWOŃCIE DO NIEGO >>>

- Nie chodziło tutaj o presję, ale głównie o to, że w walce z Siergiejem Kowaliowem krzyżowały się interesy wielu stron (mowa zapewne o kilku ludziach współpromujących Rosjanina - przyp.red.) i jej organizacja była skomplikowana. Nie wywierano na mnie presji. Zawsze wiem, czego chcę i robię to teraz. DAZN mogło chcieć walki z GGG, ale powiedziałem już, że nie stanowi ona dla mnie wyzwania. Nie czułem więc żadnego nacisku - powiedział Canelo, który zmierzy się z Kowaliowem 2 listopada. Inne spojrzenie na sprawę walki Meksykanina z Gołowkinem ma natomiast wiceprezes DAZN w Ameryce Północnej, Joe Markowski. Chwali on kurtuazyjnie współpracę z Canelo, ale podkreśla dążenie platformy do organizacji trzeciej walki Alvarez vs Gołowkin.

- Kontrakty z DAZN posiadają odpowiednie klauzule dotyczące dużych walk. Nie będę wchodził w szczegóły. Jestem przekonany, że w 2020 roku dojdzie do walki Canelo vs GGG. Nie można jednak rozpraszać się przedwcześnie. Wszyscy wiemy, co stało się z Anthonym Joshuą. W każdym razie wszystkie strony chcą wznowić rozmowy po walce Canelo z Kowaliowem. Canelo jest oczywiście tutaj kluczowym graczem, to kapitalny dla nas partner, chce wielkich pojedynków. Wszyscy chcą zobaczyć trylogię z GGG. Canelo o tym wie, Golden Boy o tym wie, Gołowkin o tym wie. Spotkamy się i będziemy rozmawiać o majowej konfrontacji - powiedział Markowski. Jeszcze w tym roku przekonamy się zapewne, czy trylogia się dopełni. Przypomnijmy, że pierwsza walka w 2017 roku zakończyła się remisem, rok później większościową decyzją wygrał Canelo, a obie konfrontacje wzbudziły mnóstwo emocji i burzliwych dyskusji.