JERMALL CHARLO vs DENNIS HOGAN 7 GRUDNIA W NOWYM JORKU

Redakcja, PBC

2019-10-12

Oficjalnie ogłoszono walkę, o której pisaliśmy niedawno - pojedynek mistrza świata WBC wagi średniej Jermalla Charlo (29-0, 21 KO) z Dennisem Hoganem (28-2-1, 7 KO), do którego dojdzie 7 grudnia na gali w Nowym Jorku.

CANELO ALVAREZ Z NOWYM TYTUŁEM WBC, CHARLO PEŁNOPRAWNYM MISTRZEM >>>

Ostatnia walka Charlo miała miejsce w czerwcu, Amerykanin wygrał wtedy wyraźnie na punkty z Brandonem Adamsem, zdobywając zarazem pełnoprawny tytuł mistrzowski WBC. Kontrowersyjny tytuł Franchise Champion federacja przyznała natomiast Canelo Alvarezowi, co nieco osłabia w oczach niektórych wymowę tytułu Charlo. Inna sprawa, że polityka rozdawania pasów przez WBC wprowadza takie zamieszanie, że obserwatorzy mają prawo czuć się zdezorientowanymi i trudno powiedzieć, jak właściwie powinno traktować się wartość coraz większej ilości pasów.

Wracając na koniec do grudniowego rywala Charlo - mieszkający w Australii Irlandczyk w kwietniu przegrał niejednogłośnie walkę o mistrzostwo świata WBO wagi junior średniej z Jaime Munguią. Wielu obserwatorów twierdziło wówczas, że to Hogan zasłużył na zwycięstwo. Obóz Irlandczyka bardzo stanowczo protestował zresztą po starciu z Meksykaninem, a sam ''Hurricane'' mówił o ''rabunku''.