CANELO ALVAREZ Z NOWYM TYTUŁEM WBC, CHARLO PEŁNOPRAWNYM MISTRZEM

W boksie zawodowym panuje już naprawdę duży bałagan związany z pasami mistrzowskimi, jednak federacja WBC wpadła na pomysł, by wymyślić i wprowadzić do użytku jeszcze jedno trofeum. Organizacja z siedzibą w Meksyku właśnie obdarowała Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) tytułem "Franchise Champion" w limicie do 160 funtów. W tych okolicznościach WBC zdecydowała się na jeszcze jeden ruch - Jermall Charlo (28-0, 21 KO) z mistrza tymczasowego awansował na pełnoprawnego czempiona wagi średniej.

Podczas ostatniego spotkania w połowie roku w Honolulu na Hawajach Rada Gubernatorów WBC zatwierdziła zasadę 3.26 Regulaminu WBC, tworząc odznaczenie WBC Franchise Champion. Mistrz Franchise jest specjalnym odznaczeniem i statusem, którym WBC może obdarzyć aktualnego mistrza świata WBC, należącego do elity boksu, który osiągnął i utrzymuje najwyższy poziom w sporcie. WBC przyznaje ten zaszczyt mistrzowi Alvarezowi ze względu na jego liczne osiągnięcia - stwierdził organ sankcyjny.

WBA POZWALA CANELO NA ZACHOWANIE PASA W WADZE SUPER ŚREDNIEJ>>>

W swoim oświadczeniu, które więcej komplikuje niż wyjaśnia, World Boxing Council przedstawiła również listę przywilejów, na jakie może liczyć "Franchise Champion". Tak więc obecnie Canelo posiada pasy IBF, WBA i WBC Franchise wagi średniej, a także może w każdej chwili przystąpić do obrony pasa WBA w dywizji super średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bolos
Data: 27-06-2019 09:38:49 
Boks jest coraz bardziej żałosny.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 27-06-2019 09:48:33 
Jedno chciałbym zobaczyć, Cynamona raz jeszcze z TBE :) Pstryczek w nos Cynamona dobrze by nam - publiczności zrobił :) po tym głaskaniu go przez cały świat. Floyd jeśli to czytasz to .... :)
 Autor komentarza: Drstelhamer
Data: 27-06-2019 11:18:19 
Ryży żałosny typ przegrał2 walki z Gołowikinem, i ucieka przed Damnianem jonakiem xd
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 27-06-2019 11:57:17 
Nie lubiłem rudego nigdy (jedna z tych opcji że spojrzysz na kogoś i już wiesz że go nie trawisz i nigdy nie strawisz) ale szacunek mu sie należy, odprawia czolowke, dwie równe walki z ggg (drugą moim zdaniem minimalnie ale jednak wygrał), w rekordzie tylko jeden soczysty wpierdol i upokorzenie.....ale z Floydem zostać rozjechanym na pkt to żadna ujma, poszedł też wyżej z wagą i zaatakowal super średnią (nie ważne jaki rywal liczy sie fakt że spróbowal i dał radę). Facet ma się czym pochwalic i nie boi sie nikogo. Ktoś tu wyżej napisał że z FMJ by go zobaczył. ..ja bym rudemu tej opcji nie polecał, mimo że piękniś bardzo mocno past to jednak mógłby go znów cyknąć na pkt (widać było że ewidentnie canelo floydowi leżał), a w takim momencie kariery przegrać z praktycznie nieaktywnym ,, wujkiem Floydem" to trochę wstyd. Swoją drogą TBE to ma dopiero status...nie stoczyć żadnej powaznej walki od 2-3 lat a na pstryniecie palca móc walczyć o każdy w każdym limicie i z każdym zawodnikiem jakiego sie tylko wybierze hehehe, jeszcze oczywiście procentowy zarobek też na jego korzyść.
Co do nowego pasa WBC to nawet nie będę komentowal, jeden mistrz w jednej wadze to by było za mało bo dopchac sie do walki o tytuł graniczylo by z cudem,4 najwazniejsze federacje były by ok ale bez żadnych półpasków typu pas tymczasowy, silver itp itd ja już sam nie wiem ile tego jest
 Autor komentarza: leon84
Data: 27-06-2019 12:41:29 
@deadpool
Nie zapominaj,że walka Canelo z FMJ była lata wstecz.canelo jest innym zawodnikiem i FMJ też i ma swoje lata.Już nie ta szybkość i kondycja.Wieku nie oszukasz.Dlatego ja nie widzę żadnych szans w tej walce FMJ.On sam o tym wie i za żadne pieniądze nie weźmie tej walki.
 Autor komentarza: Drstelhamer
Data: 27-06-2019 12:56:33 
Przegrał dwie walki z GGG i przegrał z Laro i Miguelem Coto
 Autor komentarza: Drstelhamer
Data: 27-06-2019 12:58:07 
I remis z austinem troutem i Shane mosley takie sa fakty żadnych mitów
 Autor komentarza: Oskarito21
Data: 27-06-2019 13:59:44 
I z tym że nikogo nie unikał to też nie do końca prawda bo przecież uciekł przed Golovkinem wagę niżej także nie jest tak kolorowo, choć styl boksowania Canelo mi się podoba to on sam ma wiele za uszami żebym go polubił
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 28-06-2019 12:46:08 
World Boxing Canelo.. Do samego Alvareza nic nie mam, ale przez te wszystkie tego typu sytuacje i kontrowersje z dopingiem, z wynikami walk i specjalnymi tytułami nie sposób go lubić
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.