DAWEJKO: PODPISAŁEM KONTRAKT NA USYKA, ALE MNIE WYRUCH...I!

Wściekły Joey Dawejko (20-7-4, 11 KO). Amerykanin podpisał kontrakt na walkę z Aleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO), ale później okazało się, że nie on jedyny i ostatecznie Ukraińca w wadze ciężkiej powita Chazz Witherspoon (38-3, 29 KO).

W sobotę rywalem Usyka miał być pierwotnie Tyrone Spong (14-0, 13 KO), jednak wpadł na wyrywkowych badaniach antydopingowych i w ciągu kilkunastu godzin znaleziono jego zastępcę. Wybór padł na Witherspoona, lecz promotor Eddie Hearn ubezpieczał się rozmowami z kilkoma zawodnikami jednocześnie. Między innymi z Dawejką.

Były mistrz świata juniorów ma rzeczywiście trochę pecha. Wcześniej miał zaplanowany pojedynek z Muratem Gasijewem, lecz ten w ostatniej chwili wycofał się z walki, gdy odnowiła mu się kontuzja. Teraz Joey miał chrapkę na Usyka i był przekonany, że ma już w kieszeni ten pojedynek.

- Grupa Matchroom wysłała mi kontrakt, który ja podpisałem i szybko im odesłałem. To jest wielkie gówno, bo stwierdzili, że po zmianie rywala chcą łatwiejszej walki. Oni mnie po prostu wyruch...i! To jest gówniana walka - irytuje się Dawejko.

DAWEJKO: GASIJEW SIĘ PRZESTRASZYŁ >>>

Przypomnijmy, że sobotnia walka będzie dla Usyka debiutem w wadze ciężkiej. Wcześniej zdominował kategorię cruiser (90,7kg) i pozbierał wszystkie cztery pasy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Lolitka
Data: 10-10-2019 02:49:38 
walcz z Oluwafemi Olaseni :)
 Autor komentarza: teanshin
Data: 10-10-2019 06:01:54 
Młody agresywny Dawejko zapewne byłby lepszym testem. Szkoda mi tego chłopaka, ale ma chyba za dużo porażek jak na pierwszą walkę dla Usyka. Może dlatego że Witherspoon jest bardziej doświadczony, ma teoretycznie lepszy rekord i jest prawdziwym ciężkim.
 Autor komentarza: ckwilk
Data: 10-10-2019 18:57:12 
teanshin

Dawejko by strasznie przegrał nie zadając celnego ciosu na górę. Usyk byłby dla niego nieuchwytny, to byłaby zbyt łatwa walka i słusznie wybrali innego. Dawejko ma 178cm i jest wolny, Usyk ma 190cm. Dystans plus szybkość Usyka i walka byłaby z workiem treningowym
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.