Archiwum wiadomości z dnia: 2019-10-08

 


MŚ KOBIET: DRAMAT ELŻBIETY WÓJCIK, PORAŻKA KINGI SZLACHCIC

Wicemistrzyni Europy seniorek Elżbieta Wójcik (75 kg) odpadła dziś z mistrzostw świata w Ułan Ude w wyjątkowo przykrych okolicznościach. Polka doznała fatalnej kontuzji podczas swojej pierwszej walki w turnieju - w 1/8 finału z Litwinką Iwetą Lesinskyte - i nie była w stanie kontynuować pojedynku. Porażkę 0:5 w starciu z Tajwanką Yu-Ting Lin poniosła natomiast dzielnie walcząca Kinga Szlachcic (57 kg).


ROBEISY RAMIREZ TRENUJE POD OKIEM ISMAELA SALASA

Po szokującej porażce w zawodowym debiucie z nieznanym szerzej Adanem Gonzalesem, dwukrotny mistrz olimpijski Robeisy Ramirez (0-1) chce zmazać plamę i pokazać, że może się jeszcze liczyć w wielkim boksie. Sporo mówiło się niestety o problemach z motywacją i dyscypliną Kubańczyka, który wróci walką na początku listopada (nie wiemy jeszcze, gdzie i z kim). Jego trenerem jest teraz rodak, uznany weteran Ismael Salas.GASIJEW ZABOKSUJE W GRUDNIU?

Murat Gasijew (26-1, 19 KO) miał wrócić na ring w lipcu, potem w październiku, ale przeciągające się problemy zdrowotne stawały dotąd na przeszkodzie. Rosjanin ma się już znacznie lepiej i powoli wraca do treningów. Powrót na ring prawdopodobnie jeszcze w tym roku.PRZED BAKOLE CHYBA ŁATWA WALKA

Martin Bakole (13-1, 10 KO) po zastopowaniu Mariusza Wacha związał się promotorskim kontraktem z Eddie Hearnem i jego grupą Matchroom. Na początku sierpnia szybko rozprawił się z Ytalo Pereą, a teraz poznał nazwisko kolejnego rywala.

DAVID PRICE RYWALEM DERECKA CHISORY!

David Price (25-6, 20 KO) szykował się do występu 23 listopada w rodzinnym Liverpoolu, jednak dostał ofertę nie do odrzucenia. To właśnie on wskoczy w miejsce kontuzjowanego Josepha Parkera i 26 października w Londynie skrzyżuje rękawice z Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO)!
RADY HAYE'A DLA USYKA PRZED JEGO DEBIUTEM W WADZE CIĘŻKIEJ

David Haye był mistrzem świata zarówno w wadze cruiser, jak i w ciężkiej (królewską dywizję podbił w 2009 roku, pokonując Nikołaja Wałujewa), więc warto posłuchać jego rad dla Aleksandra Usyka (16-0, 12 KO), niedawnego króla w limicie do 200 funtów, który rusza na podbój krainy olbrzymów już w najbliższą sobotę na gali w Chicago.XXVII MMP: WYNIKI II SERII - ZESTAWIENIE WALK WIECZORNYCH

Mamy już pierwsze talenty wyłowione z drugiej serii walk XXVII Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Konrad Kaczmarkiewicz - to zawodnik, na którego będziemy mieć oko nie tylko na tych zawodach. Zawodnik ze 'Skorpiona' nie dał szans reprezentantowi Legii Warszawa Janowi Maciejewskiemu. Będzie ciekawe starcie z Michałem Soczyńskim, który już w pierwszej rundzie potwierdził swoja dominację w kategorii cięzkiej. Wyniki wszystkich walk i zestawienie serii popołudniowej w rozwinięciu.BUTLER DLA MURATY, W TAKIM RAZIE ANDRADE DLA GOŁOWKINA?

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Demetrius Andrade (28-0, 17 KO) został zobowiązany przez federację WBO do walki z oficjalnym pretendentem, Stevenem Butlerem (28-1-1, 24 KO). Obie strony dostały nawet 30 dni na negocjacje od federacji, jednak dziś już wiemy, że nie dojdzie do tego spotkania, a panowie stoczą walki z innymi rywalami.