DANIEL DUBOIS vs CHARLES MARTIN POD KONIEC TEGO ROKU?

Redakcja, SecondsOut

2019-10-07

Promotor jednego z najlepszych prospektów wagi ciężkiej - 22-letniego Daniela Dubois (13-0, 12 KO) - Frank Warren twierdzi, że pod koniec roku jego podopieczny może się zmierzyć z byłym mistrzem świata Charlesem Martinem (27-2-1, 24 KO). Według Warrena umiejętności i siła Dubois już teraz byłyby koszmarem nawet dla ścisłej czołówki.

- Dubois jest przyszłością brytyjskiego boksu i wagi ciężkiej. Teraz chcemy, żeby on i Joe Joyce wystąpili pod koniec tego roku na tej samej gali. Daniel umie boksować i dysponuje potężną siłą uderzenia. Jeżeli kogoś trafia, to kończy go albo rani. Kto przeciwstawi się tej sile? Nie wydaje mi się, by Joshua, Ruiz i cała reszta czołówki mogła się przeciwstawić. Jedyni goście, z którymi nie chciałbym teraz zestawiać Dubois, to Fury i Wilder (...) Daniel jest w stanie kontrolować walkę swoim kapitalnym lewym prostym, a potem znokautować każdego. Próbowaliśmy zorganizować walkę z Christianem Hammerem, ale nie dojdzie do niej. Rozmawiamy natomiast z Charlesem Martinem, nawiązaliśmy z nim kontakt - powiedział jeden z najbardziej doświadczonych graczy w biznesie bokserskim na Wyspach.

Przypomnijmy, że swoim ostatnim występie Dubois odprawił w pierwszej rundzie delikatnie mówiąc przeciętnego Ebenezera Tetteh. Była to już czwarta w tym roku walka Brytyjczyka, który w lipcu zdobył tytuł mistrza Wielkiej Brytanii po świetnym występie i zwycięstwie przed czasem nad Nathanem Gormanem. Charles Martin walczył natomiast w tym roku dwa razy: najpierw pokonał w marcu Gregory'ego Corbina (został on zdyskwalifikowany za serię desperackich uderzeń poniżej pasa), a potem rozbił w lipcu przez TKO Daniela Martza.