Archiwum wiadomości z dnia: 2019-10-05

 


PARZĘCZEWSKI POKONAŁ MENDY'EGO, CENNA LEKCJA DLA POLAKA

Polska nadzieja młodego pokolenia, boksujący obecnie w wadze super średniej Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO) pokonał po trudnym boju nietypowo walczącego i bardzo odpornego Patricka Mendy'ego (18-15-3, 1 KO) z Gambii. Kibice podczas gali Tymex Boxing Night 9 w Częstochowie oglądali bezpardonowy i brudny momentami pojedynek, który był też pełen dużych emocji.KELL BROOK: POKAZAŁEM WZÓR NA POKONANIE GOŁOWKINA

Były mistrz świata wagi półśredniej, Kell Brook (38-2, 26 KO) zabrał wczoraj głos na temat swojej walki z Giennadijem Gołowkinem (39-1-1, 35 KO), wygranej przez Kazacha w 2016 roku przed czasem. Brytyjczyk twierdzi, że zaprezentował wtedy sposób, w jaki należy walczyć w pojedynku z mocarnym GGG, który dziś w Nowym Jorku zmierzy się w starciu o wakujący pas IBF z Siergiejem Derewianczenką (13-1, 10 KO).


GRABOWSKI: WIERZBICKI DOSTANIE OD NAS JESZCZE SZANSĘ

- Nie spodziewałem się porażki Wierzbickiego, ale nie ma co skreślać chłopaka i na pewno jeszcze dostanie swoją szansę. Dobrą lekcję dostał Parzęczewski i na pewno te dziesięć rund wyjdzie mu na dobre - mówił na gorąco po zakończeniu gali w Częstochowie jej organizator i szef grupy Tymex, Mariusz Grabowski.


SZEREMETA I CORTES W LIMICIE PRZED GALĄ W NOWYM JORKU (WIDEO)

Kamil Szeremeta (20-0, 4 KO) wniósł na wagę nieco mniej od Oscara Cortesa (27-4, 14 KO) podczas ceremonii ważenia przed galą Gołowkin vs Derewianczenko w Nowym Jorku. Polak ważył 72,3 kg, a Meksykanin 72,5 kg. Przypomnijmy, że jeżeli Szeremeta i Gołowkin (Kazach walczy o wakujący pas IBF wagi średniej) wygrają swoje pojedynki, mogą skrzyżować rękawice na początku przyszłego roku w walce o mistrzostwo świata.


ROBERT PARZĘCZEWSKI PO WYGRANEJ NAD MENDYM

- To fajne uczucie, gdy wychodzisz do dziesiątej rundy i wiesz, że masz kondycję oraz siłę. Ten pełen dystans to chyba jedyne, z czego jestem zadowolony - stwierdził Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO) po wygranej nad Patrickiem Mendym (18-15-3, 1 KO). Teraz tydzień wolnego i rusza obóz do listopadowej walki.


PATRYK SZYMAŃSKI: IDZIEMY W DOBRĄ STRONĘ

- Zawsze mogłoby być lepiej, ale zrealizowałem swój plan i powoli idziemy w dobrą stronę. Mam nadzieję, że teraz będę kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa i udowadniał swój potencjał - stwierdził tuż po zejściu z ringu i udanym powrocie z bardzo krótkiej sportowej emerytury Patryk Szymański (20-2, 10 KO).WASZYM ZDANIEM: GOŁOWKIN vs DEREWIANCZENKO

Przy tak ważnych walkach jak ta nie może zabraknąć tego cyklu. Dziś w nocy naprzeciw siebie staną Giennadij Gołowkin (39-1-1, 35 KO) i Siergiej Derewianczenko (13-1, 10 KO) w walce o wakujący tytuł mistrza świata wagi średniej federacji IBF. A to jest temat dla Was - kibiców.


HUNTER: ANDRE WARD WRÓCI NA WALKĘ Z CANELO ZA 30-40 MILIONÓW

Niedawno pojawiły się spekulacje, że być może Andre Ward (32-0, 16 KO) da się namówić na powrót ze sportowej emerytury na walkę ze zwycięzcą potyczki Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO). Jego wieloletni trener Virgil Hunter twierdzi jednak, że 'SOG' czuje się dobrze na emeryturze i tylko ogromne pieniądze skłoniłyby go do ponownego założenia rękawic na dłonie.


KULISY BRUTALNEGO ATAKU NA JAMESA ALEGO BASHIRA

Jak pisaliśmy w nocy, pojedynek Claressy Shields (9-0, 2 KO) z Ivaną Habazin (20-3, 7 KO) został odwołany po tym, jak zaatakowano trenera Chorwatki Jamesa Alego Bashira w czasie ceremonii ważenia. Bashir stracił przytomność i został odwieziony do szpitala, jego twarz wymagała operacji. Policja aresztowała podobno mężczyznę, który dokonał ataku, ale jeszcze nie zostało to potwierdzone. Znamy za to kilka innych szczegółów.BASHIR POBITY NA WAŻENIU, WALKA SHIELDS vs HABAZIN ODWOŁANA

Pojedynek Claressy Shields (9-0, 2 KO) z Ivaną Habazin (20-3, 7 KO) został odwołany po tym, jak osoba z otoczenia Amerykanki zaatakowała trenera Chorwatki Jamesa Alego Bashira w czasie ceremonii ważenia. Bashir stracił przytomność i został odwieziony do szpitala, podobno wymagał natychmiastowej operacji. Za kilka godzin przedstawimy Wam szerszy obraz tej sprawy, w tej chwili ze Stanów Zjednoczonych napływają coraz to nowe informacje.

MARCIN SIWY: PO PROSTU TRZEBA ZAPIEPRZAĆ

- Wracam powoli do formy, lecz wciąż ważę jeszcze za dużo. Ale z walki na walkę będę w coraz lepszej formie. Muszę stopniowo zejść do przynajmniej 110 kilogramów. Przede mną jeszcze dużo pracy - nie ukrywał Marcin Siwy (20-0, 8 KO) po punktowej wygranej nad Konstantinem Dowbiszczenką (6-5-1, 3 KO).


REGIS PROGRAIS: OBRONA CANELO JEST FENOMENALNA

Mistrz świata WBA wagi junior półśredniej, Regis Prograis (24-0, 20 KO) z pasją wypowiedział się na temat walki Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO), która czeka nas 2 listopada w Las Vegas. Meksykanin to zawodnik, którego defensywa jest według Prograis absolutnie elitarna.