MISTRZOSTWA ŚWIATA: AWANS KINGI SZLACHCIC

Ułan Ude. Mistrzostwa świata kobiet. Kinga Szlachcic wygrała pierwszą walkę. W kolejnej potyczce zmierzy się z mistrzynią świata, pięściarką z Tajwanu. Stawką tej rywalizacji będzie ćwierćfinał.

Zawodniczka Boksingu Zielona Góra -  Kinga Szlachcic, w 1/16 finału wagi piórkowej, pokonała Hadjilę Kheelif (Algieria), na punkty 5:0. Tym samym zakwalifikowała się do 1/8 finału, a tam rywalką Polki będzie złota medalistka ubiegłorocznych MŚ wagi koguciej Lin Yu-Ting (Tajwan). Pojedynek odbędzie się we wtorek.

W nadchodzącym tygodniu na mistrzowskim ringu wystąpią jeszcze (1/8 finału): srebrna medalistka ME Elżbieta Wójcik (waga średnia, Róża Karlino) oraz mistrzyni Igrzysk Europejskich Karolina Koszewska (waga półśrednia, Legia Warszawa).

Jutro na ringu w Ułan Ude zaprezentuje się trzecia z Polek. Mowa o wicemistrzyni Europy Anecie Rygielskiej (Pomorzanin Toruń). Przeciwniczką podopiecznej trenerów Henryka Żołnowskiego i Kamila Gorząda, w 1/16 finału wagi lekkiej, będzie Białorusinka Ala Jarszewicz. Przypomnijmy, że wcześniej (informacja TUTAJ >>>) z turnieju wyeliminowana została Natalia Rok (waga musza), która w tej samej rundzie przegrała z wicemistrzynią Azji Wietnamką Thi Tom Nguyen, na punkty 1:4.