Archiwum wiadomości z dnia: 2019-10-02

 

EWA BRODNICKA: JESTEŚMY GOTOWI NA RÓŻNE WERSJE MATTHYSSE

- Po tej rywalce możemy się spodziewać praktycznie wszystkiego, dlatego też miałam aż osiem sparingpartnerek, prezentujących różnorodny styl. Na pewno zrobiłam wszystko, bym mogła wygrać ten pojedynek - mówi Ewa Brodnicka (17-0, 2 KO), która w piątkowy wieczór w Częstochowie spotka się w obronie pasa WBO kategorii super piórkowej z Edith Soledad Matthysse (16-10-1, 1 KO).
GERVONTA DAVIS: JESTEM NUMEREM JEDEN RANKINGU P4P

Rankingi bez podziału na kategorie wagowe (P4P) to sprawa w dużej mierze subiektywna, jednak niedawny mistrz świata wagi super piórkowej (we wrześniu zwakował tytuł i przeniósł się do wagi lekkiej), Gervonta Davis (22-0, 21 KO) wzbudził wczoraj ożywioną dyskusję kibiców, którzy mieli okazję oglądać opublikowany w mediach społecznościowych dialog Davisa z jego promotorem Floydem Mayweatherem, niegdyś niekwestionowanym liderem rankingów P4P.


GOŁOWKIN O WALCE Z DEREWIANCZENKĄ I PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ

Już w najbliższą sobotę w Nowym Jorku Giennadij Gołowkin (39-1-1, 35 KO) skrzyżuje rękawice z Siergiejem Derewianczenką (13-1, 10 KO) w pojedynku o wakujący pas IBF wagi średniej. Jeżeli Kazach wygra z naprawdę mocnym Ukraińcem, może w przyszłym roku stanąć do jeszcze większej i bardziej lukratywnej walki. Jest kilku zawodników, z którymi chciałby się zmierzyć, by nadal budować swoje imponujące dziedzictwo.


WILDER: TYM RAZEM BĘDZIE ZNACZNIE ŁATWIEJ

23 listopada dojdzie do drugiej walki pomiędzy Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) a Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). W pierwszej walce Amerykanin zastopował Kubańczyka w 10. rundzie ciekawej walki. Tym razem mistrz WBC wagi ciężkiej zamierza rozprawić się z 'King Kongiem' zdecydowanie szybciej.

GOŁOWKIN vs DEREWIANCZENKO: TRENINGI OTWARTE (WIDEO)

Giennadij Gołowkin (39-1-1, 35 KO) domagał się trzeciej walki z Canelo Alvarezem, ale twardo grający Meksykanin nie chce w tej chwili tego starcia i Kazach zmienił plany: 5 października, czyli w najbliższą sobotę zmierzy się w Nowym Jorku z Siergiejem Derewianczenką (13-1, 10 KO) w starciu o wakujący pas IBF wagi średniej. Oto treningi otwarte obu zawodników przed tym bardzo ciekawym pojedynkiem.