GERVONTA DAVIS: JESTEM NUMEREM JEDEN RANKINGU P4P

Rankingi bez podziału na kategorie wagowe (P4P) to sprawa w dużej mierze subiektywna, jednak niedawny mistrz świata wagi super piórkowej (we wrześniu zwakował tytuł i przeniósł się do wagi lekkiej), Gervonta Davis (22-0, 21 KO) wzbudził wczoraj ożywioną dyskusję kibiców, którzy mieli okazję oglądać opublikowany w mediach społecznościowych dialog Davisa z jego promotorem Floydem Mayweatherem, niegdyś niekwestionowanym liderem rankingów P4P.

Mayweather: podejdźcie bliżej, podejdźcie bliżej, muszę przemówić do ludzi... ''Tank'', powiedz ludziom, gdzie widzisz siebie w rankingu P4P?

Davis: jestem numerem jeden.

Mayweather: jeszcze raz, chcę, żeby ludzie zapamiętali... Gdzie widzisz siebie w tej chwili na liście P4P?

Davis: jestem numerem jeden.

Mayweather: niech więc przemówią teraz pięści Gervonty, a ja będę mówił poza ringiem. Podążajcie za najlepszymi.

Przypomnijmy, że czołową piątkę rankingu P4P tworzą w tej chwili według większości ekspertów Wasyl Łomaczenko, Terence Crawford, Saul Alvarez, Naoya Inoue i Aleksander Usyk. Łomaczenkę i Crawforda najczęściej wymienia się jako liderów.

Jakie jest Wasze zdanie, kto rządzi w tej chwili P4P i czy Gervonta Davis powinien znaleźć się w tym zestawieniu?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-10-2019 18:38:38 
Ten synek będzie niebezpieczny dla każdego, ale tak na prawdę w kategorii super piórkowej nie ma wielkich nazwisk żeby się wykazać. Może po przenosinach do lekkiej ubije kogoś z topu rankingów dostanie walkę z Łomą i wtedy się zobaczy ile jest wart.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-10-2019 20:42:02 
Co za urojenie. Chłopaczek jest niezły, ale długa droga przed nim. Chciałbym, żeby kiedyś zawalczył z Łomaczenką, ale nie sądzę, żeby by na to chętny w ciągu najbliższych 5 lat.
 Autor komentarza: Graham
Data: 02-10-2019 21:24:18 
Jego miejsce p4p jest gdzies obok Adriena Bronera czyli ok 3 setka :)
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 02-10-2019 21:27:32 
Gervonta jest bardzo mocny. Nie jest może takim artystą jak Wasyl, ale za to bardzo dobrą technikę łączy z dynamiką, balansem i timingiem. Ciekawy jestem czy pójdzie do wyższych kategorii?
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 02-10-2019 21:30:49 
Graham,
sorry, ale Broner przy Davisie to kelner. Niedoyebany shoulder roll, klockowate nogi...nie ta liga.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 02-10-2019 22:44:13 
Numerem jeden jest Canelo, G. Davis to okolice 20-stki.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 02-10-2019 23:42:14 
Ja Davisa mega lubie i szanuje, porusza sie w ringu jak ryba w wodzie, fajnie skraca dystans i ma piekielnie mocne uderzenie, sam też potrafi przyjąć, jego ksywka nie wzięła się znikąd, naprawde w ringu jest jak czołg, ktory napiera do przodu i ciężko, aby ktos go mial zniszczyc, Loma jest fenomenalny, ale w potencjalnej walce postawił bym na młodziutkiego Davisa przed czasem. Myślę, ze ta walka jest realna w przyszłym roku, Davis to kocur i jest pewny swego, Mayweather z resztą tez jest pewien swojego pupila i jestem pewien, ze chętnie już teraz by go wystawil na Lome. Nie ma co porownywac Bronera do Davisa bo to dwa inne swiaty, Broner nie ma psychiki i motywacji do tego sportu, jest dobry ale niedostatecznie na ten najwyzszy poziom.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 03-10-2019 16:52:01 
Ja jestem fanem stylu Łomaczenki. Jestem przekonany, ze jeśli dojdzie do ich walki to Wasyl zdecydowanie i pewnie wygra. Davis się za bardzo czai z tymi swoimi ciosami. Po tym co Wasyl zrobił z Rigo nie umiem sobie wyobrazić innego scenariusza. Wiadomo Davis to nie Rigo ale mają podobne style. Rozstawi te nogi szeroko i czeka na kontry. Na Wasyla to za mało.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.