SZEŚCIU KANDYDATÓW DO WALKI Z CHISORĄ 26 PAŹDZIERNIKA

Redakcja, Sky Sports

2019-10-02

Z powodu choroby - spowodowanej podobno ukąszeniem pająka - Joseph Parker (26-2, 20 KO) nie zmierzy się 26 października z Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO) w Londynie. Promotor Brytyjczyka, Eddie Hearn intensywnie szuka zastępstwa dla Nowozelandczyka i nie może narzekać na brak kandydatów.

- Kontaktowali się z nami przedstawiciele wielu bokserów z czołowej piętnastki wagi ciężkiej. Chodziło o zastąpienie Parkera w walce z Dereckiem. W tej chwili w grę wchodzi sześciu zawodników: Aleksander Powietkin, Michael Hunter, Oscar Rivas, Otto Wallin, Manuel Charr i Martin Bakole. Chcemy podjąć decyzję w ten weekend - powiedział Hearn.

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej, lipcowej walce ''War'' Chisora brutalnie znokautował Artura Szpilkę. Jak widać jest jednak łakomym kąskiem dla wielu zawodników, którzy są gotowi podjąć wyzwanie bez pełnego obozu przygotowawczego. Wszyscy z wyżej wymienionych (oprócz Manuela Charra) walczyli natomiast niedawno, mogą więc być w dobrej - przynajmniej teoretycznie - dyspozycji nawet po obozie trzytygodniowym.