KOWNACKI BARDZO WYSOKO W RANKINGU FEDERACJI WBA

Federacja World Boxing Association opublikowała najnowszy ranking. Na liście potencjalnych pretendentów znajdziemy trzech polskich pięściarzy - tak, jak w ostatnich miesiącach. Zwraca uwagę awans najlepszego obecnie polskiego zawodnika wagi ciężkiej, Adama Kownackiego (20-0, 15 KO).

''Babyface'' znajduje się już na trzecim miejscu (ostatnio był siódmy). Przypomnijmy, że mistrzem WBA jest Andy Ruiz Jr, który 7 grudnia zmierzy się w rewanżowym starciu z Anthonym Joshuą. Kownacki natomiast może stoczyć kolejną walkę w styczniu przyszłego roku, choć szczegółów jeszcze nie znamy.

Wracając do rankingu WBA - wciąż na drugiem miejscu w wadze średniej znajduje się Kamil Szeremeta (20-0, 4 KO), który już w sobotę stoczy pojedynek na gali Gołowkin vs Derewianczenko (walka o wakujący pas IBF) w Nowym Jorku. Przypomnijmy, że Szeremeta jest również drugi w rankingu WBC, a co najważniejsze czwarty w rankingu IBF, co może mu zapewnić walkę o pas ze zwycięzcą ww. pojedynku Kazacha z Ukraińcem.

Dwunasty w rankingu WBA wagi cruiser pozostaje były mistrz świata Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO), jeden z najbardziej utytułowanych pięściarzy w historii polskiego boksu zawodowego, który ma w tym roku szansę na walkę z Ilungą Makabu o pas WBC (Polak jest trzeci w rankingu tej federacji).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 01-10-2019 18:42:19 
Jak Kownacki nie zrzuci i będzie odstawiał taką fuszerkę jeśli chodzi o dietę to nawet nie da dobrej walki o pas, już nie mówiąc o zdobycie.

No kurfa koleś 10 w rankingu na świecie i nie może się powstrzymać od wpieprzania słodyczy. Dramat.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-10-2019 20:08:58 
Daj żyć, Adaś ma kartę stałego klienta w lokalnej Polskiej cukierni, to nie żart, widziałem na filmie. Twierdzi że mają tam najlepsze pączki które na niego czekają co weekend. Kupuje zawsze po 10.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-10-2019 21:17:12 
Jak Andy Ruiz jr. nie zrzuci i będzie obstawiał taką fuszerkę jeśli chodzi o dietę, to nawet nie zdobędzie czwartego pasa.
No kurfa, koleś nr 1 na świecie i nie może sie powstrzymać od nietrzymania diety. Dramat
 Autor komentarza: Marduk
Data: 01-10-2019 21:39:44 
MLJ nie martw się już go AJ zweryfikuje. Ruiz z Parkerem przegrał, a wszyscy go stawiają na piedestał. AJ zawalczył głupio.

Wilder, Fury, Whyte, Parker pokonują Ruiza
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-10-2019 22:02:29 
Akurat dla mnie Ruiz jr. to z Parkerem wygrał..

Aj nie zawalczył głupio, po dechach Meksykanina zwyczajnie się podpalił, czego między innymi efektem był ten cios w skroń po którym nie wrócił do gry. Mógł systematycznie go rozbijać jabem i dokładać prawą. Jak AJ nie wezmie poprawki to znaczy że nie jest w ringowym bystrzachą
 Autor komentarza: rondobry
Data: 01-10-2019 23:37:57 
MLJ

Dla mnie tez Ruiz jr wygrał i AJ by walczył odważniej z Parkerem a bezpieczniej z Ruizem no ale oni wiedza lepiej.A jak wyszło to ...w sumie nie nasze zdrowie i nie nasz hajs.XD
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-10-2019 00:28:46 
Zamiast pierdolić o Ruizie, który moim zdaniem znów znokautuje AJ, to pogadajmy o Kownackim.

Nie waga jest jego problemem, tylko brak aktywności, przez który tę wagę nabiera. Boli mnie, że czekają go 2 walki z leszczami, zamiast pokazać, że teraz jego kolej na walkę o pas i zaryzykować.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.