SPENCE JR vs PORTER: 25 TYPÓW OD GWIAZD BOKSU I TRENERÓW

Redakcja, Boxing News + Boxing News 24

2019-09-25

Mistrz świata IBF wagi półśredniej, Errol Spence Jr (25-0, 21 KO) w tą sobotę zmierzy się w Los Angeles z mistrzem WBC, Shawnem Porterem (30-2-1, 17 KO). W niedawnej ankiecie magazynu The Ring przed tą wielką walką aż dwudziestu dziennikarzy i ludzi boksu stawiało na Spence'a, tylko jeden na Portera. Inaczej sprawa wygląda w ankiecie, którą przeprowadził magazyn Boxing News. Przed Wami aż 25 typów gwiazd boksu i amerykańskich trenerów.

WSZYSTKO O WALCE SPENCE JR vs PORTER >>>

Manny Pacquiao: to będzie dobra, bliska walka, myślę, że wygra Spence. Kibice dostaną coś, co zapamiętają do końca życia. Typ: zwycięstwo Spence'a.

Deontay Wilder: mamy do czynienia z ekscytującym zestawieniem stylów na światowym poziomie. Errol chce tą walką pokazać, że rządzi wagą półśrednią, więc oczekuję od niego konkretnego występu. Shawn będzie nacierał przez dwanaście rund choćby nie wiem co. Spence nie walczył jeszcze z kimś takim, zatem walka jest intrygująca. Widzę jednak Spence'a jako numer jeden tej kategorii. Nie widzę za to nokautu na Porterze. Typ: jednogłośne zwycięstwo Spence'a.

Andy Ruiz Jr: wychowałem się trenując z Shawnem Porterem, który ma niewygodny styl. Errol Spence to wspaniały zawodnik, ale ja nie byłem faworytem w walce z Anthonym Joshuą i wszyscy wiemy, co się stało. Shawn będzie musiał walczyć na granicy przepisów i pozostawać blisko rywala. Typ: niejednogłośne zwycięstwo Portera.

Gary Russell Jr: szanse rozkładają się po równo. Jeżeli Shawn będzie cały czas ''siedział'' na Errolu i będzie nieustannie agresywny, ma wielką szansę. Jeżeli natomiast Errol będzie mógł dyktować tempo, szala przechyli się na jego stronę. Gdybym miał stawiać, postawiłbym na Shawna, bo znam go dłużej i mamy wspaniałe, przyjacielskie relacje. Typ: niejednogłośne zwycięstwo Portera.

Thomas Hearns: Errol Spence i Shawn Porter to znakomici zawodnicy, ale Spence ma lepsze umiejętności i jest niepokonany, więc skłaniam ku niemu. Porter umie wywierać presję, lecz Spence to mądrzejszy i bardziej precyzyjny puncher. Widzę Spence'a trafiającego kombinacjami i zwycięskiego. Typ: zwycięstwo Spence'a większościową decyzją.

Abner Mares: większość ludzi ze środowiska postawi na Spence'a, wielu widzi nokaut. Pamiętajmy jednak, że Shawn walczył z lepszymi zawodnikami. Jego unikalny, niewygodny styl sprawia, że jest lepszym zawodnikiem niż Spence, którego styl wygląda wspaniale, jest zrelaksowany i książkowy, lecz myślę, że nie konfrontował się jeszcze z kimś, kto nie daje chwili czasu, by pomyśleć w ringu. Shawn zawsze ma poza tym w zanadrzu plan B, C i D. Typ: niejednogłośne zwycięstwo Portera.

Mikey Garcia: nie wierzę, że Spence wygra przez nokaut, ale widzę jego wygraną. Typ: zwycięstwo Spence'a na punkty.

Keith Thurman: obaj walczyli z Kellem Brookiem, Spence z nim wygrał, więc na niego stawiam. Styl robi jednak walkę i agresja Shawna może być trudna do okiełznania, tym bardziej, że Spence jeszcze z kimś takim nie walczył. Brook i ja wytrzymaliśmy presję Portera, zatem wysoki mańkut ze świetnym prawym prostym też sobie powinien poradzić. Spence ma moc, by wygrać przed czasem w drugiej połowie walki. Typ: zwycięstwo Spence'a przez TKO lub na punkty.

Angel Garcia (ojciec i trener Danny'ego Garcii): Shawn Porter będzie wywierał jak zawsze presję, a nigdy nie widziałem, żeby Spence radził sobie z taką presją. Spence jest przyzwyczajony do spychania zawodników do tyłu i nokautowania. Jeżeli walka potrwa pełen dystans, widzę wygraną Portera. Typ: zwycięstwo Portera na punkty.

Julian Williams: szanse rozkładają się w stosunku 60-40, na korzyść Spence'a. Porter ma problemy z gośćmi, którzy są silni fizycznie i mogą odeprzeć jego ataki, takimi jak Brook, Garcia, Ugas. Spence też to potrafi. Może utrzymać walkę na środku ringu. Nie zmiecie Portera, ale stawiam na wygraną bardziej precyzyjnego Spence'a po bliskiej walce. Coś w stylu 7-5 w rundach. Typ: zwycięstwo Spence'a na punkty.

Teddy Atlas: (...) Porter nieco zmienił swój styl, więcej kombinuje. Jego ojciec jest mądry, więc próbują z biegiem kariery więcej boksować za lewym prostym i pracować na nogach. Porter ''lubi'' też atakować głową, nie robi tego specjalnie, po prostu ma taki styl. Nie zdziwię się, jak w walce dojdzie do rozcięć. Porter wnosi do ringu swoją siłę fizyczną, wolę walki i umiejętność używania rozmiaru (...) Spence ma jednak przewagę w niemal każdym elemencie. Umie czyściej uderzać na korpus i jest wszechstronniejszy, a także bardzo silny. Nie można skreślać Portera, ale stawiam na Spence'a. Typ: zwycięstwo Spence'a.

Terence Crawford: daję Porterowi spore szanse. Jest bardzo zmotywowany, również dlatego, że wszyscy go skreślają. Spence również zdaje sobie sprawę z motywacji Portera i traktuje walkę naprawdę poważnie. Nie podejmę się typowania wyniku.

Evander Holyfield: obaj są dobrzy, a któregoś dnia będą wielcy. Styl robi walkę, więc jeśli wniosą do ringu swoje najlepsze cechy, dostaniemy wyborny show i prawdziwą bitwę. Typ: zwycięstwo Spence'a większościową decyzją.

Robert Guerrero: to bardzo trudna walka do wytypowania, ale stawiam na Shawna Portera, który nie może jednak próbować boksować z wysokim rywalem. Musi na nim ''usiąść'' i uderzać kombinacjami. Spence jeszcze nie walczył z kimś takim. Typ: niejednogłośne zwycięstwo Portera.

Erickson Lubin: Spence jest młodszy, silniejszy, świeższy, większy i mocniej bije. To wszystko odegra swoją rolę. Porter będzie miał swoje momenty, jeżeli postawi na brudną walkę, ale widzę komfortowe zwycięstwo Spence'a. Typ: zwycięstwo Spence'a na punkty.

Tony Harrison: Spence będzie miał kłopoty z dostosowaniem się na początku, ale w drugiej połowie walki odjedzie Porterowi, który musi zacząć mocno. Jeżeli walka zostanie przerwana, to dokona tego ojciec Portera w narożniku. Typ: zwycięstwo Spence'a na punkty.

Paul Malignaggi: Porter stawia na fizyczność, ale Spence to bardzo duży ''połśredni'' i może zniwelować atut Portera. Kluczem będą ciosy na korpus. Typ: zwycięstwo Spence'a przez TKO w drugiej połowie walki.

Robert Easter Jr: od dawna stawiam na Spence'a i nie widzę powodu, by przestać. Typ: zwycięstwo Spence'a na punkty.

Ruben Guerrero (ojciec i trener Roberta Guerrero): Errol Spence i Shawn Porter są niesamowicie zmotywowani, walka będzie bliska. Wierzę w tego, kto będzie bardziej agresywny, więc stawiam na Portera. Typ: zwycięstwo Portera na punkty.

Siergiej Lipiniec: obaj są zawodnikami światowej klasy, ale biorąc pod uwagę fakt, że Porter męczył się z Yordenisem Ugasem, widać wyraźnie, że ma kłopoty w wysokimi zawodnikami. Do tego dochodzi jeszcze odwrotna pozycja Spence'a. Typ: zwycięstwo Spence'a na punkty.

Robert Garcia (brat i trener Mikeya Garcii, były mistrz świata): Shawn Porter jest bardzo twardym zawodnikiem, który wywiera ogromną presję, ale po prostu muszę postawić na Spence'a. Typ: zwycięstwo Spence'a na punkty.

Austin Trout: styl Spence'a pasuje Porterowi, faworytowi nie będzie więc tak łatwo, jak wydaje się niektórym. Wiemy, że Spence jest silny i ma czym uderzyć, ale Shawn radził sobie z mocą Thurmana i Garcii, więc jeśli zrobi to, co ma zrobić, widzę jego zwycięstwo po bliskiej walce. Typ: niejednogłośne zwycięstwo Portera.

Caleb Truax: Errol Spence kontra Shawn Porter to twarda rywalizacja przez pierwszą połowę walki, ale potem talent i umiejętności Spence'a przeważą. Spence może nie zdominuje, ale będzie kontrolował Portera. Typ: jednogłośne zwycięstwo Spence'a na punkty.

Sergio Mora: siła uderzenia Spence'a i ogólna moc jego boksu kontra surowa agresja Portera i jego zaciętość... Każda walka z Porterem to piekło. Może się wymknąć spod kontroli klasycznego boksera. Oczekuję Portera, który będzie masakrował Spence'a z bliska. Jeżeli Spence nie zdoła kontrolować tempa i zranić Portera, przegra. Sędzia ringowy odegra dużą rolę w tej walce. Typ: zwycięstwo Portera na punkty.

Andre Berto: Shawn nie może boksować z Errolem, wysokim mańkutem. Musi zrobić to, co robi najlepiej, ale nie wydaje mi się, by to wystarczyło. Typ: zwycięstwo Spence'a na punkty.

Ogółem: 15:9 dla Spence'a (jeden typujący wstrzymał się od głosu)