Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-24

 DERECK CHISORA I JOSEPH PARKER ZAPOWIADAJĄ WOJNĘ W LONDYNIE

Weteran ringowych wojen, były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Dereck Chisora (31-9, 22 KO) 26 października zmierzy się w Londynie z byłym mistrzem świata Josephem Parkerem (26-2, 20 KO) na gali, której walką wieczoru jest finałowe starcie turnieju WBSS wagi junior średniej - Regis Prograis vs Josh Taylor. Zwycięzca starcia Chisora vs Parker może znów stanąć do walki o tytuł, a emocje stopniowo sięgają zenitu.


LEO SANTA CRUZ REAGUJE NA PROWOKACJĘ GARY'EGO RUSSELLA

Jak informowaliśmy w niedzielę, mistrz WBC wagi piórkowej Gary Russell Jr (30-1, 18 KO) w wyjątkowo kontrowersyjny sposób zażądał walki z mistrzem WBA Leo Santa Cruzem (36-1-1, 19 KO). Amerykanin opublikował filmik, w którym obejmuje chorego na raka ojca Meksykanina, bawi się biżuterią na jego szyi i sugeruje, że mógłby go brutalnie pobić. Kibice spodziewali się ostrej reakcji Leo, ale Meksykanin pozostaje spokojny.


SPENCE JR O WALCE Z CANELO: TO BYŁABY WIELKA BATALIA

Mistrz świata IBF wagi półśredniej, Errol Spence Jr (25-0, 21 KO) w tą sobotę zmierzy się w Los Angeles z mistrzem WBC, Shawnem Porterem (30-2-1, 17 KO). Już teraz padają jednak pytania o walkę Spence'a z najlepiej zarabiającym bokserem na świecie, Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), którego z kolei czeka 2 listopada starcie z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO).
WALLIN: FURY NAS NIE ZASKOCZYŁ, ROZGRYŹLIŚMY GO

Otto Wallin (20-1, 13 KO) zaskoczył wielu swoją postawą w walce z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). Szwed wykazał się niezłymi umiejętnościami, sercem do walki, odpornością na uderzenie i mimo porażki na punkty zebrał dobre recenzje za swój występ. Tymczasem Wallin opowiada o walce z 'Królem Cyganów' na spokojnie, kilkanaście dni po pojedynku. Oto jego refleksje.
GOŁOWKIN: NIE ROZUMIEM, JAK MOŻNA WSPIERAĆ CANELO

Giennadij Gołowkin (39-1-1, 35 KO) domagał się trzeciej walki z Canelo Alvarezem, ale Meksykanin nie chce tego pojedynku i Kazach 5 października zmierzy się z Siergiejem Derewianczenką (13-1, 10 KO) w starciu o wakujący pas IBF wagi średniej. Trener Gołowkina, Johnathon Banks jest bardzo chwalony przez swojego podopiecznego, natomiast wciąż obrywa się Canelo.