SPENCE JR O WALCE Z CANELO: TO BYŁABY WIELKA BATALIA

Redakcja, Fight Hub Tv

2019-09-24

Mistrz świata IBF wagi półśredniej, Errol Spence Jr (25-0, 21 KO) w tą sobotę zmierzy się w Los Angeles z mistrzem WBC, Shawnem Porterem (30-2-1, 17 KO). Już teraz padają jednak pytania o walkę Spence'a z najlepiej zarabiającym bokserem na świecie, Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), którego z kolei czeka 2 listopada starcie z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO).

DROGA SPENCE'A JUNIORA DO DOMINACJI: NA KOŃCU WALKA Z CRAWFORDEM >>>

- To byłaby bardzo ciekawa walka, zobaczymy, czy uda się do niej doprowadzić. Pojedynek w limicie wagi średniej nie byłby problemem. Canelo nie jest dużym zawodnikiem. Ma swoją masę, ale nie jest duży. Myślę więc, że byłaby to wspaniała konfrontacja - powiedział Spence Jr.

- Chciałbym się z nim zmierzyć. On ma świetny timing i siłę uderzenia. Męczy się jednak znacząco z biegiem walki. Myślę zatem, że mam przewagę, jeśli chodzi o wytrzymałość kondycyjną. To byłaby naprawdę wielka batalia - dodał Amerykanin.

- Errol kontra Canelo to kapitalne zestawienie. Canelo to wspaniały bokser, znakomicie kontruje. Jest wszechstronny, tak jak Errol. Moim zdaniem szanse rozkładają się po równo, Canelo nie jest tak szybki, ale bije bardzo precyzyjnie - stwierdził trener Spence'a, Derrick James.

Kiedy byłaby możliwa ewentualna walka Spence Jr vs Canelo? Jeżeli Amerykanin pokona Shawna Portera, będzie chciał (przy bardzo prawdopodobnym wsparciu projektu PBC) walczyć z legendarnym Mannym Pacquiao (obecnym mistrzem WBA), a potem spróbować doprowadzić do starcia z mistrzem WBO Terence'em Crawfordem. Dopiero po zunifikowaniu wszystkich tytułów w limicie 147 funtów Spence ruszyłby w górę. Ewentualnej konfrontacji z Canelo należy się więc nieśmiało spodziewać w okolicach 2021 roku, tak przynajmniej wynika ze wstępnych prognoz.