Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-23

 


GORMAN O PORAŻCE Z DUBOIS: EMOCJE WZIĘŁY GÓRĘ

Nathan Gorman w oczach wielu miał wszelkie narzędzia, by poradzić sobie z Danielem Dubois i wyjść zwycięsko z tej ciekawej batalii niepokonanych prospektów. Jak jednak wiemy, lipcową potyczkę w znakomitym stylu wygrał Dubois, kończąc Gormana w 5. rundzie walki. 23-latek po kilku miesiącach wraca do swojej pierwszej porażki w karierze.


FOLKBOKS: MISTRZOSTWA ŚWIATA W JEKATERYNBURGU (PODSUMOWANIE)

Przedstawiamy Wam kolejną odsłonę cyklu Folboks autorstwa Sławomira Radtke, naszego oryginalnego publicysty. Sławek uwielbia boks prowincjonalny i folkowy, dziś bierze natomiast na warsztat mistrzostwa świata w Jekaterynburgu, które prowincjonalne z pewnością nie były, choć nie brakowało im egzotyki. Czytajcie, komentujcie, cieszcie się przeróżnymi barwami pięściarstwa olimpijskiego.
DUBOIS: JESTEM TERAZ W STANIE POKONAĆ FURY'EGO

Daniel Dubois (12-0, 11 KO) w walce z Nathanem Gormanem udowodnił, że jest absolutnie czołowym prospektem wagi ciężkiej. W sobotę potężnego Brytyjczyka sprawdzi Ebenezer Tetteh (19-0, 16 KO), ale ma on być tylko kolejnym przystankiem na drodze rozpędzonego 'Dynamite'a'. Dubois tymczasem oznajmił, że czuje się na siłach, by już teraz pokonać Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO).CALEB PLANT vs VINCENT FEIGENBUTZ NA GALI PBC?

Jak donoszą niemieckie media, pod koniec tego roku lub na początku przyszłego na gali Premier Boxing Champions w USA zobaczymy walkę mistrza świata IBF wagi super średniej Caleba Planta (19-0, 11 KO) z Niemcem Vincentem Feigenbutzem (31-2, 28 KO). Feigenbutz uzyskał status obowiązkowego pretendenta do tytułu.
JOSH TAYLOR: MOGĘ POBIĆ PROGRAIS W KAŻDEJ PŁASZCZYŹNIE

Już za miesiąc, 26 października w Londynie czeka nas finał turnieju WBSS w wadze junior półśredniej, w którym zmierzą się mistrz IBF Josh Taylor (15-0, 12 KO) i mistrz WBA Regis Prograis (24-0, 20 KO). Amerykanin jest lekkim faworytem bukmacherów, ale nie brakuje również ludzi stawiających na Szkota, który zapowiada swoją dominację we wszystkich elementach.

ERROL SPENCE JR: BĘDĘ PIERWSZYM, KTÓRY ZNOKAUTUJE PORTERA

- On dotąd nie miał do czynienia z nikim zbliżonym do mnie. Nie jestem Keithem Thurmanem czy Dannym Garcią. To oczywiście dobrzy pięściarze, a Shawn sprawiał im problemy, jednak ja wniosę do ringu coś, z czym on dotąd się jeszcze nie spotkał - zapowiada Errol Spence Jr (25-0, 21 KO), który w sobotę skrzyżuje rękawice z Shawnem Porterem (30-2-1, 17 KO) w unifikacji pasów IBF/WBC wagi półśredniej.