CANELO: CAŁE ŻYCIE CZUJĘ, ŻE JESTEM NAJLEPSZY

Redakcja, Fight Hub Tv + Informacja własna

2019-09-21

Najlepiej zarabiający bokser na świecie, Saul Alvarez (52-1-2, 35 KO) jest również klasyfikowany w ścisłej czołówce rankingów bez podziału na kategorie. Walka o mistrzostwo świata wagi półciężkiej z czempionem WBO Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO) 2 listopada w Las Vegas ma jeszcze bardziej umocnić pozycję Meksykanina, którego pewność siebie w budowaniu dziedzictwa wydaje się niezachwiana.

SAUL ALVAREZ: WRÓCĘ DO ŚREDNIEJ, ALE NIE DLA GOŁOWKINA >>>

- Zawsze jestem bardzo pewny siebie i swoich ataków na korpus rywala. W każdej mojej walce odgrywają one dużą role. Nie inaczej będzie tym razem (...) Jestem nieustannie gotowy na wszystko podczas pojedynku (...) Nie lubię odpowiadać na pytanie, czy jestem najlepszym bokserem bez podziału na kategorie. Przez całe życie czuję, że jestem najlepszy, dlatego właśnie jestem tu, gdzie jestem i wciąż idę w górę. Lubię wyzwania i myślę, że najważniejsze jest tworzenie historii. Kiedy przyjdzie czas, to ona nas oceni - powiedział Canelo.

Co ciekawe, jeżeli Canelo zdoła pokonać Kowaliowa, będzie dopiero czwartym bokserem w historii, który zdobył tytuły mistrzowskie w wagach junior średniej i półciężkiej. Wcześniej ta sztuka udała się Sugarowi Rayowi Leonardowi, Thomasowi Hearnsowi i Mike'owi McCallumowi. Warto jednak dodać, że Leonard pokonał w 1988 Donny'ego Lalonde w limicie 168 funtów. Mimo to na szali był zarówno tytuł wagi super średniej (wakujący), jak i tytuł wagi półciężkiej, którego bronił Lalonde.