POZNALIŚMY FINALISTÓW MISTRZOSTW ŚWIATA W JEKATERYNBURGU

Za nami półfinały mistrzostw świata seniorów w Jekaterynburgu. W jutrzejszych finałach wielkiego turnieju wystąpi czterech Uzbeków, trzech Rosjan, dwóch Kubańczyków, dwóch Kazachów, jeden Filipińczyk, jeden Hindus, jeden Ekwadorczyk, jeden Anglik i jeden Amerykanin. Największą sensacją jest porażka czterokrotnego mistrza świata - Kubańczyka Julio La Cruza (81 kg).

Pogromcą kubańskiego wirtuoza okazał się Kazach Bekzad Nurdauletow, który nie był nawet rozstawiony. Po pierwszej, wyrównanej rundzie, w której akcje Kazacha zaczynały się głównie od ciosów na korpus, w drugim starciu La Cruz był liczony. I choć w trzeciej odsłonie poszedł na całość i w bardzo rzadkim dla niego stylu ruszył ostro do przodu - wielokrotnie trafiając mocnymi ciosami i idąc po nokaut - nie zdołał odwrócić losów rywalizacji. Walka była bardzo bliska, sędziowie musieli podejmować dodatkowe decyzje, by wyłonić zwycięzcę (pierwsza punktacja to 29:27 i cztery razy 28:28).

W pozostałych dzisiejszych walkach warto podkreślić zwycięstwo Hindusa Amita Panghala (świadectwo stale rosnącej pozycji Indii), efektowny występ ''ciężkorękiego'' Filipińczyka Eumira Marciala (w finale kategorii półśredniej zmierzy się z ulubieńcem Rosjan Glebem Bakshim) oraz zwycięstwa broniącego tytułu Kubańczyka Andy'ego Cruza i wielkiej nadziei amerykańskiego boksu - Keyshawna Davisa. Finał kategorii lekkiej Cruz vs Davis to potencjalnie największy hit ostatniego dnia mistrzostw.

Inna sprawa, że nie wiadomo jeszcze, czy Davis wejdzie do finału, gdyż Armenia złożyła protest po walce Amerykanina z Howhannesem Baczkowem. Zostanie on dzisiaj rozpatrzony. Amerykanin przytrzymywał i klinczował zdecydowanie zbyt często, ale odebranie Davisowi miejsca w finale byłoby skandalem - niestety nie pierwszym podczas tych mistrzostw.

W ćwierćfinale wagi super ciężkiej Anglik Frazer Clarke pokonał po bardzo wyrównanej walce Rosjanina Maksima Babanina, lecz werdykt został zmieniony po proteście Rosjan, którzy bywają - podobnie jak zawodnicy z innych krajów byłego ZSRR - faworyzowani na tym turnieju. Zmiana werdyktu w walce Clarke'a przelała jednak dla wielu obserwatorów i uczestników czarę goryczy. I pomyśleć, że AIBA chciała poprawić mistrzostwami świata swój wizerunek po odebraniu jej prawa do organizacji turnieju olimpijskiego w Tokio...

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW ŚWIATA W JEKATERYNBURGU

52 kg: Billal Bennama (Francja) vs Szachobidin Zoirow (Uzbekistan) - 0:5

52 kg: Saken Bibossinow (Kazachstan) vs Amit Panghal (Indie) - 2:3

57 kg: Lazaro Alvarez Estrada (Kuba) vs Peter McGrail (Anglia) - 4:1

57 kg: Erdenebat Tsendbaatar (Mongolia) vs Mirazizbek Mirzachalilow (Uzbekistan) - 0:5

63 kg: Andy Cruz (Kuba) vs Manish Kaushik (Indie) - 5:0

63 kg: Howhannes Baczkow (Armenia) vs Keyshawn Davis (USA) - 1:4

69 kg: Andriej Zamkowoj (Rosja) vs Ablaichan Żusupow (Kazachstan) - 5:0

69 kg: Bobo-Usmon Baturow (Uzbekistan) vs Pat McCormack (Anglia) - 0:5

75 kg: Gleb Bakshi (Rosja) vs Hebert Conceicao (Brazylia) - 4:1

75 kg: Tursynbaj Kulachmet (Kazachstan) vs Eumir Marcial (Filipiny) - 0:5

81 kg: Julio La Cruz (Kuba) vs Bekzad Nurdauletow (Kazachstan) - 1:4

81 kg: Benjamin Whittaker (Anglia) vs Dilszodbek Ruzmetow (Uzbekistan) - 0:5

91 kg: Radoslaw Pantalejew (Bułgaria) vs Muslim Gadżimagomedow (Rosja) - 0:5

91 kg: Wasilij Lewit (Kazachstan) vs Julio Castillo Torres (Ekwador) - 2:3

+91 kg: Maksim Babanin (Rosja) vs Bachodir Żalolow (Uzbekistan) - 0:5

+91 kg: Kamszybek Kunkabajew (Kazachstan) vs Justis Huni (Australia) - walkower

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 21-09-2019 06:51:03 
Dla mnie najbardziej skandalicznym werdyktem półfinałów była wygrana Julio Castillo nad Wasilijem Lewitem, którego poprzednio skrzywdzono na olimpiadzie w Rio, przyznając w finale zwycięstwo Tiszczence. W sumie jednak poziom sędziowania znacznie lepszy (jak na razie) niż na ostatniej olimpiadzie, gdzie było mnóstwo gigantycznych przekrętów, a co 2 wynik był problematyczny.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 21-09-2019 16:27:58 
Pełna zgoda. Lewit znów został przekręcony. Może nie tak mocno jak w finale IO w Rio, ale na pewno wygrał...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.