LEGENDA ALEKSANDRA USYKA DZIAŁA NA AMERYKANÓW

Redakcja, Matchroom + Chicago Tribune

2019-09-20

Już 12 października w Chicago dojdzie do długo wyczekiwanego debiutu jednego z najlepszych zawodników na świecie bez podziału na kategorie - niedawnego króla wagi cruiser Aleksandra Usyka (16-0, 12 KO) - w wadze ciężkiej. Żywa legenda ma swój oddźwięk także za Oceanem: na galę, której główną atrakcją jest walka ukraińskiego wirtuoza z kapitalnym swego czasu kickbokserem Tyrone'em Spongiem (14-0, 13 KO), sprzedano już prawie wszystkie bilety.

ALEKSANDER USYK: SERWIS SPECJALNY >>>

Hala DePaul University’s Wintrust Arena, gdzie odbędzie się transmitowana przez platformę DAZN gala, mieści 10 tysięcy widzów. Na galę udostępniono 6 tysięcy miejsc, ale zapotrzebowanie było tak duże, że trzeba było oddać do sprzedaży nową pulę biletów. W tej chwili pozostało ich mniej niż sześćset, mówi się, że obiekt może zostać wypełniony w całości, bo w grę może wejść kolejna, ostatnia już pula.

Obok Usyka najwięcej kibiców na trybuny przyciąga pojedynek Jessica McCaskill vs Erica Farias II. McCaskill broni mistrzostwa świata w limicie 140 funtów, a że walczy bardzo efektownie i pochodzi z Chicago, jest jedną z niewielu obecnie zawodniczek w kobiecym boksie, które posiadają naprawdę solidną grupę kibiców w wielkim amerykańskim mieście.

Wracając na koniec do Usyka - jeżeli pokona Sponga, już w kolejnej walce może stanąć do konfrontacji o mistrzostwo świata ze zwycięzcą grudniowej walki Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II. Ukrainiec jest obecnie obowiązkowym pretendentem WBO. Federacja nadała mu to miano w czerwcu z uwagi na status ''super czempiona'', jaki posiadał w wadze cruiser.