OFICJALNIE: BILLY JOE SAUNDERS ZAWALCZY NA GALI KSI vs PAUL II

Redakcja, Matchroom

2019-09-20

Oficjalnie potwierdzono dziś to, o czym pisaliśmy na początku września - Billy Joe Saunders (28-0, 13 KO) stoczy pojedynek w obronie tytułu mistrza świata WBO wagi super średniej na gali KSI vs Logan Paul II, 9 listopada w Los Angeles. Rywal Saundersa ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

YOUTUBERZY NA DAZN: KSI vs PAUL LOGAN II 9 LISTOPADA W LOS ANGELES >>>

Najpoważniejszym kandydatem do walki z Brytyjczykiem jest podobno Gabriel Rosado (24-12-1, 14 KO), pokonany w marcu przez Macieja Sulęckiego. Walka Saundersa z Rosado ma być dla mistrza swoistą rozgrzewką przed wielkimi wyzwaniami. Przypomnijmy, że Billy Joe ogłosił w sierpniu podpisanie kontraktu z grupą Matchroom. Charyzmatyczny czempion celuje w walki z rodakami - rewanż z Chrisem Eubankiem Juniorem i pojedynek z mistrzem świata WBA Callumem Smithem.

ROSADO DOSTANIE WALKĘ O PAS? >>>

Gala KSI vs Logan Paul II (w walce wieczoru zmierzą się dwaj niezwykle popularni Youtuberzy) wzbudza kontrowersje ze względu na łączenie walk zawodowych gwiazd (obok Saundersa wystąpi na niej m.in. jeden z najlepszych prospektów na świecie, Devin Haney) z występem ludzi, których poziom sportowy jest delikatnie mówiąc przeciętny i nie są oni profesjonalnymi sportowcami. Z drugiej strony impreza przyniesie krociowe zyski, przyciągnie uwagę rzeszy widzów, a KSI i Logan Paul zaprezentowali się w pierwszym pojedynku godnie, więc wstydu być nie powinno.