ANDRE WARD O SZANSACH SPENCE'A I PORTERA W HITOWEJ WALCE

Redakcja, Boxingscene

2019-09-18

Mistrz IBF wagi półśredniej, Errol Spence Jr (25-0, 21 KO) jest według bukmacherów bardzo dużym (nawet 9:1) faworytem walki z mistrzem WBC, Shawnem Porterem (30-2-1, 17 KO), która czeka nas już 28 września w Los Angeles. Innego zdania jeśli chodzi o szanse obu czempionów jest były mistrz świata Andre Ward, który spełnia się ostatnio jako telewizyjny ekspert.

WSZYSTKO O WALCE SPENCE JR vs PORTER >>>

- To będzie trudny pojedynek dla obu zawodników. Wielu ludzi stawia na Spence'a i rozumiem ich. Nie twierdzę, że to walka, w której szanse rozkładają się mniej więcej po równo. Widzę to raczej jako 60/40 dla Spence'a, jednak Shawn Porter może mieć swój dzień. Nie jest to walka, w której można wskazać zwycięzcę bez żadnych wątpliwości - powiedział Ward, który jest przyjacielem zarówno Spence'a, jak i Portera.

Przypomnijmy, że w swoim ostatnim, marcowym występie Porter wygrał z Yordenisem Ugasem niejednogłośną, budzącą kontrowersje decyzją sędziów. Ostatnia dotychczasowa walka Spence'a - również marcowa - była bardziej przekonująca: ''The Truth'' zdeklasował mistrza niższych kategorii Mikeya Garcię, który porwał się z motyką na słońce.