BUATSI vs CAPARELLO W ELIMINATORZE DO BIWOŁA

Joshua Buatsi (12-0, 10 KO) podpisywał kontrakt zawodowy w glorii brązowego medalu olimpijskiego i z miejsca stał się prospektem wagi półciężkiej. Po serii dwunastu zwycięstw czeka go najważniejsza walka w karierze, która może mu zapewnić bój o mistrzostwo świata w limicie 79,4 kg.

Urodzony w Ghanie, a reprezentujący Anglię 26-latek wystąpi 2 listopada podczas gali w Manchesterze. Głównym daniem tej imprezy będzie konfrontacja świetnej Katie Taylor (14-0, 6 KO) z Christią Linardatou (12-1, 6 KO). Pokażą się również Anthony Crolla (34-7-3, 13 KO), Felix Cash (11-0, 7 KO) czy Gamal Yafai (16-1, 9 KO).

Buastiego czeka najtrudniejsze zadanie w zawodowej karierze. Naprzeciw niego stanie były pretendent do tytułu mistrzowskiego, Blake Caparello (30-3-1, 13 KO), który co prawda poległ pięć lat temu z Siegiejem Kowaliowem w drugiej rundzie, ale w pierwszej miał "Krushera" liczonego. Obecnie notuje serię czterech kolejnych zwycięstw. Ale co najważniejsze, w stawce tego pojedynku znajdzie się status obowiązkowego pretendenta do pasa WBA wagi półciężkiej. Na tronie tej federacji zasiada znakomity technik, Dmitrij Biwoł (16-0, 11 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-09-2019 16:48:13 
Szybko chcą go zweryfikować, ma spory talent ale Biwol to trochę inna liga. Yarde też miał być mistrzem a jak przyszła walka to okazało się że jest sporo za wcześnie.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-09-2019 17:49:35 
Yarde to osiłek wzięty do boksu z ulicy w wieku 24 lat. Buatsi to facet z doskonałą amatorską podbudową. Zupełnie inna półka, chociaż na title shota też dla niego trochę za wcześnie. Z Caparello jednak powinien sobie spokojnie poradzić.
 Autor komentarza: leon84
Data: 17-09-2019 23:37:29 
Dokładnie Hugo.Stawiam,że Buatsi to przyszły mistrz świata.Do Yarde,to nie ma go co porownywać,bo Buatsi jest kompletnym pieściarzem.Bardzo silny,szybki,dużo widzi.Ciężko u niego słabe punkty dostrzec.Caparello to dla niego będzie łatwa przeprawa.Z Bivolem kapitalna walka ale myślę,że Buatsi to wygra.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.