WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 17 WRZEŚNIA 2019

Ciekawi Kubańczycy, rewanże i kontrakty promotorskie, czyli wszystko to, co ważne w wadze ciężkiej, ale napisane w telegraficznym skrócie. Zapraszamy!

- Jeśli pokonam Chisorę, a według mnie pokonam, wówczas będę chciał rewanżu z Whyte'em - zapowiada Joseph Parker (26-2, 20 KO), który 26 października spotka się z Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO). Nowozelandczyk czternaście miesięcy temu po świetnej walce przegrał nieznacznie na punkty z Dillianem Whyte'em (26-1, 18 KO), aktualnie obowiązkowym pretendentem do pasa WBC.

Informowaliśmy Was już o tym, że Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO), któremu zaraz kończy się zawieszenie, negocjuje z Bobem Arumem i ESPN warunki kontraktu. Ale "Big Baby" pozostaje otwarty na powrót na antenę platformy streamingowej DAZN i ponowną współpracę z Eddie Hearnem. Przypomnijmy, że Hearn dał mu walkę o pasy IBF/WBA/WBO, lecz kilka tygodni przed terminem Miller wpadł na aż trzech zakazanych środkach i został zdyskwalifikowany. - DAZN traktowało mnie bardzo dobrze, a Eddie Hearn to świetny biznesmen. Nie wiem jeszcze, czy pójdę w stronę ESPN. Negocjujemy - mówi niedoszły pretendent.

- Fury ma wielką gębę, ale w walce z Wallinem nie pokazał nic ciekawego. Nie widziałem w nim nic, co by mnie porwało. On nie szanuje innych, a sam nie pokazuje potem nic w ringu. Wallin to dobry chłopak, ale nie powinien przeboksować z Furym aż dwanaście rund. Dla mnie Fury jest klaunem - stwierdził Kubrat Pulew (27-1, 14 KO), obowiązkowy pretendent do tytułu federacji IBF.

Hughie Fury (23-3, 13 KO), Kem Ljungquist (9-0, 5 KO) i Guido Vianello (5-0, 5 KO) - co ich łączy? Otóż każdy z nich wierzy, że Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) pokona w rewanżu Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO). - Tyson go znokautuje, nie mam co do tego wątpliwości - mówi Hughie, młodszy kuzyn Tysona. - Nigdy nie miałem do czynienia z kimś takim jak on. Fury jest najlepszy na świecie - stwierdził Ljungquist, który niedawno miał okazję sparować z "Królem Cyganów". - On ma niesamowitą technikę i dzięki niej pokona w rewanżu Wildera. Zresztą według mnie wygrał już pierwszą potyczkę - dodał Vianello, który w sobotnią noc zastopował Cassiusa Andersona (7-2, 3 KO). Pojedynek zastopowano pomiędzy trzecią a czwartą rundą.

A skoro jesteśmy przy Wilderze... Amerykanin ma nadzieję, że Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) 7 grudnia po raz drugi pokona Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO), a wtedy on będzie mógł się spotkać z Meksykaninem o wszystkie pasy królewskiej kategorii. - Ruiz to dobry bokser, ale gdy w końcu poczuje mój cios, po prostu padnie tak jak inni. Znokautuję go - zapowiada "Brązowy Bombardier".

Kubańczycy wciąż czekają na pierwszego zawodowego mistrza w gronie olbrzymów. I właśnie pojawiło się dwóch mocnych prospektów z tego kraju, oczywiście boksujących po ucieczce w innych krajach. To Frank Sanchez Faure (13-0, 11 KO), który kilkanaście dni temu porozbijał przed czasem cenionego Victora Bisbala, a także Lenar Perez (6-0, 6 KO). Menadżerem tego pierwszego jest Michael Borao, który zapowiada, że po serii zwycięstw w USA jego podopieczny chętnie ruszy teraz na "wybitkę" Brytyjczyków, z Joshuą na czele. Z kolei Perez waży wciąż mało i mógłby pokusić się o kategorię cruiser, lecz ma na karku dopiero 21 lat, więc docelowo ma boksować w ciężkiej. Dodajmy jeszcze, że Perez mieszka, trenuje i walczy... w Rosji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MODM
Data: 17-09-2019 16:48:50 
"Frank Sanchez Faure (13-0, 11 KO), który kilkanaście dni porozbijał przed czasem cenionego Victora Bisbala"

Kilkanascie dni go rozbijał? facet nie ma serca
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-09-2019 16:57:14 
Whyte nie będzie chciał rewanżu z Parkerem, z Chisorą tez nie chciał, wie ile takie walki go kosztują, będzie się migał ale walkę weźmie jak pieniądz będzie duży.
Miller nie zasługuje na żadną walkę za duże pieniądze, powinien zaczynać od początku, za grosze, z zawodnikami z 3-iej ligi. TV chce promować oszusta.
Pulev to taki sam klaun jak Fury. On też nie powinien przeboksować dystansu z młodym Furym.
Młody Fury i ci sparingpartnerzy to marzyciele. Fury na 90% dostanie KO w rewanżu.
Ruiz jeszcze nie raz nas zaskoczy, przynajmniej mam taką nadzieję, stać go na to.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 17-09-2019 17:28:37 
Parker chyba pokona Chisore. Chisora póki co nie ma trenera a nie bardzo wierze w sensowne przygotowania bez trenera do tego waląc tymi cepami szybko sie zmęczy Parker go wyboksuje.
Rewanż z Whytem jak najbardziej mozliwy nie ma mozliwości zeby Whyte zaboksował z Ruizem Furym Wilderem tak więc Parker Whyte bardzo mozliwe.
Miller podpisze kontrakt z Arumem Hearn był wielokrotnie lekcewazony przez Millera tak wiec o DAZN po wpadce moze zapomniec. Jak podpisze kontrakt z Arumem to prawdopodobnie nie bedzie walki z Joycem a szkoda.
Jesli Ruiz wygra z Joshuą w co bardzo wątpię to Pulev dostanie pas IBF bez walki nie ma mozliwości na walke Pulev Ruiz, chodź i tak do tego nie dojdzie w przyszłym roku prawdopodobnie Pulev Joshua o pas IBF Londyn O2 Arena.
Fury jest dobrym bokserem ale postawiłem na punkty z Wallinem bo to waciak i słabo u niego z nokautami niestety Winters pokonał Teslenke i kupon nie wszedł.
Jesli Ruiz pokona Joshue to prawdopodobnie bedzie walka z Wilderem. Kownacki bedzie krzyczał o walke z Ruizem bo tamten go kiedyś wyzwał ale bedzie to tylko zwracanie na siebie uwagi. Bedzie Ruiz Wilder i nic z walki Fury Wilder.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-09-2019 17:38:42 
Jeśli już jesteśmy przy Kubańczykach zaczynających zawodową karierę w wadze ciężkiej, to wypada wspomnieć olimpijczyka z Rio Leniera Pero, który mieszka (wg Boxreca) w Argentynie, a walczy w Niemczech. Trochę daleko musi dojeżdżać do pracy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.