Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-16

 REWANŻ CONLANA Z NIKITINEM PLANOWANY NA 14 GRUDNIA

Wygląda na to, że wyczekiwany rewanż Michaela Conlana (12-0, 7 KO) z Władimirem Nikitinem (3-0) dojdzie wreszcie do skutku. Irlandczyk miał się zmierzyć z Rosjaninem w sierpniu w Belfaście, ale Nikitin nabawił się kontuzji bicepsa i zastąpił go Diego Alberto Ruiz, którego Conlan odprawił przed czasem. Teraz walka Conlan vs Nikitin planowana jest na 14 grudnia w Stanach Zjednoczonych. Obaj zawodnicy już się na nią podobno zgodzili.


CRAWFORD: WALKA Z KAWALIAUSKASEM TO NIE BUŁKA Z MASŁEM

Trwają rozmowy w sprawie organizacji grudniowej walki mistrza świata WBO wagi półśredniej, Terence'a Crawforda (33-0, 26 KO) z obowiązkowym pretendentem, Litwinem Egidijusem Kawaliauskasem (21-0-1, 17 KO). O tym pojedynku mówi się od dłuższego czasu, ale dopiero w zeszłym tygodniu ustalono pierwsze konkrety. Amerykanin zabrał przy tym głos na temat krytyki, która pojawiła się, gdy nazwisko Litwina zaczęto wymieniać w kontekście walki z Crawfordem.

PYTANIA ANDRE WARDA PRZED WALKĄ CANELO vs KOWALIOW

Dawny pogromca obecnego mistrza świata WBO wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa (34-3-1, 29 KO), Andre Ward stawia ciekawe pytania przed walką Rosjanina z najlepiej zarabiającym w tej chwili bokserem na świecie - Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO). Do wielkiej walki Alvarez vs Kowaliow dojdzie 2 listopada w Las Vegas.PRAWIE 50 SZWÓW FURY'EGO I PREMIA DLA CUTMANA

Aż czterdzieści siedem szwów założono Tysonowi Fury'emu (29-0-1, 20 KO) po wygranej walce z Otto Wallinem (20-1, 13 KO). Anglik przez ponad dziewięć rund boksował z paskudnym rozcięciem, potem już dwoma rozcięciami. Świetną pracę wykonał jednak Jorge Capetillo. Docenił to sam Fury, który zapłacił mu umówioną wcześniej kwotę, a potem dodał spory bonus w ramach podziękowania.


DIETA TRENINGOWA ANDY'EGO RUIZA PRZED REWANŻEM Z ANTHONYM JOSHUĄ

Firma Zo's Meal Plans jest odpowiedzialna za dietę treningową mistrza świata IBF, WBA i WBO Andy'ego Ruiza Juniora (33-1, 22 KO), który znany jest z ogromnego apetytu. Przedstawiciel Zo's Meal Plans opowiedział o szczegółach owej diety przed rewanżową walką Meksykanina z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO), która czeka nas 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. W tym tygodniu 'Niszczyciel' zaczyna wdrażać opisaną poniżej dyscyplinę żywieniową.
TUIACH PRZED WALKĄ ZE SZPILKĄ O POLAKACH: PODZIWIAM WAS

Na papierze niewiele wskazuje na to, by Fabio Tuiach (29-6, 16 KO) miał stanowić dla Artura Szpilki (22-4, 15 KO) większe wyzwanie. Do tej walki dojdzie 26 października podczas gali KnockOut Boxing Night w Sosnowcu.Tymczasem przybliżamy Wam nieco sylwetkę 39-letniego Włocha, który za nieco ponad miesiąc sprawdzi dyspozycję Polaka.