PYTANIA ANDRE WARDA PRZED WALKĄ CANELO vs KOWALIOW

Redakcja, Fighthype

2019-09-16

Dawny pogromca obecnego mistrza świata WBO wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa (34-3-1, 29 KO), Andre Ward stawia ciekawe pytania przed walką Rosjanina z najlepiej zarabiającym w tej chwili bokserem na świecie - Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO). Do wielkiej walki Alvarez vs Kowaliow dojdzie 2 listopada w Las Vegas.

CIEKAWE USTALENIA WALKI KOWALIOW vs ALVAREZ >>>

- Nie wiem jeszcze, jak będzie przebiegał ten pojedynek. Jest wiele zmiennych, które muszę lepiej poznać. Jak ciężki będzie Canelo? Czy nie wejdzie do ringu zbyt ciężki w obawie przed rozmiarem Kowaliowa? Czy może chce pozostać stosunkowo lekkim, by zachować szybkość? W jakim stanie jest kolano, z którym Canelo miał problemy? Coś o tym wiem. Warto również zapytać, ile jeszcze do zaoferowania ma Kowaliow. Jak Canelo będzie znajdował swój dystans w pierwszej połowie walki? Jeżeli pojedynek przekroczy szóstą rundę, skłaniam się ku Canelo. Nie chcę być pierwszą osobą, która rzuca proroctwami. Lubię typować raz a dobrze, po długiej analizie i zdobyciu wiedzy. W dniu walki będę wiedział, kto wygra - powiedział Ward.

Przypomnijmy, że Amerykanin pokonał Kowaliowa dwukrotnie - najpierw wygrał jednogłośnie na punkty po bardzo trudnej i wyrównanej walce w listopadzie 2016 roku, a pół roku później zwyciężył przed czasem w rewanżu. Obie walki do dziś budzą wiele kontrowersji i dyskusji wśród kibiców i ludzi boksu. Ward zakończył po konfrontacjach z Rosjaninem zawodową karierę. Nigdy nie został pokonany.