MATEUSZ RZADKOSZ KOŃCZY KARIERĘ

Redakcja, Informacja własna

2019-09-14

Pięściarz grupy Tymex Boxing Promotions Mateusz Rzadkosz zakończył karierę w boksie zawodowym. Informację potwierdził sam zawodnik. - Wielka przygoda, dziesiątki wspomnień. Wszystkim bardzo dziękuję - napisał na swoim profilu na Facebooku Rzadkosz, który na zawodowstwo przeszedł w 2015 roku podpisując kontrakt promotorski z Mariuszem Grabowskim. 

Niewiele osób pamięta jednak, że Mateusz mógł w szeregi pięściarzy profesjonalnych przejść już w 2012 roku. Kilka miesięcy wcześniej, w grudniu 2011 roku, wystąpił na turnieju "O złotą rękawice Wisły". Miała być to jego ostatnia walka w barwach Wisły Kraków, dlatego na jego plecach widniał napis z podziękowaniami dla sekcji bokserskiej Wisły. Rzadkosz trenował bowiem już z grupą Andrzeja Gmitruka i przygotowywał się do czegoś większego. W czerwcu 2012 roku podczas gali "Kuźnia Boksu" w Rzeszowie, transmitowanej przez Polsat Sport, bił się na zasadach olimpijskich z reprezentantem Ukrainy i trzeba jasno przyznać, że nie był to jednak dobry występ. Ostatecznie na debiut czekał kolejne trzy lata, już pod innym szyldem. 

W boksie zawodowym nie odniósł większych sukcesów. Zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski w wadze super średniej. Trzykrotnie bił się z Tomaszem Gromadzkim - wszystkie walki były widowiskowe, dwie wygrał Rzadkosz, jedna zakończyła się remisem. Zwycięska trzecia walka z Gromadzkim z kwietnia tego roku była ostatnią, jaką bokser z Gliczarowa Górnego stoczył na zawodowych ringach. Bilans: 11 walk: 10 zwycięstw, zero porażek, jeden remis.