RING TELEGRAM (12 WRZEŚNIA 2019)

Redakcja, Informacja prasowa

2019-09-12

Bardzo dużo dzieje się teraz w świecie boksu, a nie o wszystkim możemy napisać szerzej. Ale prezentujemy Wam nasz cykliczny Ring Telegram, gdzie znajdziecie mnóstwo informacji, podanych rzeczowo i w skrócie. Zapraszamy.

Obchodzący wkrótce 49. urodziny Firat Arslan (46-8-3, 31 KO) nie składa broni. Były mistrz świata kategorii junior ciężkiej w najbliższą sobotę spotka się z Samim Enbomem (18-4, 10 KO). Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

Ciekawe starcie w limicie kategorii junior półśredniej. Naprzeciw siebie staną Adrian Granados (20-7-2, 14 KO) i Robert Easter Jr (21-1-1, 14 KO). Pojedynek zaplanowano na 26 października w Cincinnati.

Jose Carlos Ramirez (25-0, 17 KO) po zunifikowaniu pasów WBC/WBO w tym samym limicie spotka się w obowiązkowej obronie z Wiktorem Postołem (31-2, 12 KO), ale nie 30 listopada jak pierwotnie zakładano, a na początku przyszłego roku, prawdopodobnie już w styczniu. Champion wciąż boryka się z kontuzjowaną lewą ręką.

Rocky Fielding (27-2, 15 KO) po laniu z rąk Canelo i utracie pasa WBA Regular dywizji super średniej powróci do akcji 15 listopada w swoim Liverpoolu.

Dmitriy Salita - znany choćby ze współpracy z Jarrellem Millerem, podpisał kontrakt z Jacobem Bonasem (3-0-1, 2 KO). A trzeba dodać, że Bonas był ostatnim pupilkiem legendarnego trenera Emanuela Stewarda, zanim ten zmarł. Obchodzący za kilka dni 26. urodziny pięściarz rozpoczął karierę zawodową (amatorski rekord 45-5) w 2012. Był sparingpartnerem Miguela Cotto i miał wielką przyszłość przed sobą, lecz kłopoty z prawem i odsiadka zamroziły jego karierę. Teraz ma nadzieję spełnić pochwały, jakich nie szczędził mu Steward. Pierwszy występ pod banderą grupy Sality już 5 października.

Grupa Matchroom Boxing we współpracy z platformą DAZN wracają do Włoch. Walką wieczoru gali zaplanowanej na 11 października będzie konfrontacja w wadze junior ciężkiej pomiędzy Fabio Turchim (17-0, 13 KO) a Tommym McCarthym (15-2, 8 KO).

Ryad Merhy (28-1, 23 KO) i Imre Szello (24-0, 16 KO) zmierzą się 19 października w Charleroi w walce o wakujący pas WBA kategorii cruiser w wersji tymczasowej. Szykuje się więc kolejny (wice)mistrz WBA...

Amir Imam (21-2, 18 KO) związał się kilka tygodni temu kontraktem z grupą Top Rank. Pierwszą walkę dla nowego promotora stoczy 9 listopada.

Xander Zayas to najmłodszy bokser, który kiedykolwiek związał się ze stajnią Top Rank. Pisaliśmy o tym już w marcu. Uważany za wielki talent nastolatek zadebiutuje w stajni Boba Aruma 26 października w Reno. Więcej o karierze tego prospekta wagi półśredniej napisaliśmy pół roku temu TUTAJ.

- Chcę zaboksować jeszcze przed końcem roku, by w kolejnym występie zmierzyć się już z Mannym Pacquiao - nie ukrywa swoich ambicji były mistrz świata czterech kategorii, Miguel Angel Garcia (39-1, 30 KO).