TALENT! XANDER ZAYAS NAJMŁODSZYM NABYTKIEM TOP RANK

Sławny promotor Bob Arum umie jak mało kto szukać talentów. I właśnie znalazł następnego utalentowanego pięściarza, z którym podpisał kontrakt zawodowy. Zaledwie 16-letni Xander Zayas to najmłodszy bokser, który kiedykolwiek związał się ze stajnią Top Rank.

- To świetny młody zawodnik. Ma wszystko, by pewnego dnia stać się międzynarodową gwiazdą - przekonuje Arum.

Zayas w tej chwili legitymuje się rekordem 118-14. W przyszłym miesiącu będzie jeszcze reprezentować barwy USA w Bułgarii podczas Memoriału Emila Jecheva. Zawodnik ten startuje w wadze półśredniej.

- Dorastając wzorowałem się na Miguelu Cotto. Moim marzeniem było więc związanie się z grupą Top Rank, a teraz to wszystko się ziści. Mam dopiero szesnaście lat, ale tak naprawdę od jedenastu jestem już związany z boksem. I każdego dnia ciężko pracuję, by osiągnąć cele jakie sobie założyłem, czyli zdobycie mistrzostwa świata - mówi urodzony w Portoryko, a reprezentujący USA Zayas. Jego trenerem na Florydzie jest Javiel Centeno. Nowy nabytek Top Rank pierwszą walkę zawodową ma stoczyć pod koniec września, kilka dni po 17. urodzinach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-03-2019 17:19:16 
Przecież to jeszcze dziecko. Jego pierwszy oponent nie będzie zadowolony jak dostanie łomot od dzieciaka, z drugiej strony miejmy nadzieje że mu nikt nie zrobi krzywdy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.