Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-11

 OSCAR DE LA HOYA: WALKA CANELO vs GOŁOWKIN III MUSI SIĘ WYDARZYĆ

Promotor Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO), Oscar De La Hoya (Golden Boy Promotions) dopina podobno ostatnie szczegóły zaplanowanej na 2 listopada walki Meksykanina z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO). Wciąż jednak niczego oficjalnie nie ogłoszono, czas ucieka, a sam De La Hoya woli mówić o walce Canelo vs Gołowkin III, do której wcale się Alvarezowi i jego promotorom nie pali.

FURY SCEPTYCZNY WOBEC NOWEJ, SZCZUPLEJSZEJ SYLWETKI JOSHUY

Na konferencjach prasowych przed walką Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II, która ma się odbyć 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, mogliśmy zauważyć szczuplejszego niż w ostatnich walkach Brytyjczyka. Sceptyczny wobec nowej sylwetki AJ'a jest jego wielki brytyjski rywal - linearny czempion wagi ciężkiej Tyson Fury (28-0-1, 20 KO), który już w najbliższą sobotę skrzyżuje rękawice z Otto Wallinem w Las Vegas.


RUIZ JR ATAKUJE FURY'EGO PRZED WALKĄ W LAS VEGAS

W sobotę Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) walczy w Las Vegas z Otto Wallinem (20-0, 13 KO) na dzień przed Meksykańskim Świętem Niepodległości, więc występ Brytyjczyka będą oglądały rzesze Meksykanów, które jak co roku przylatują do stolicy hazardu. Fury paradował w tym tygodniu z meksykańską flagą w tradycyjnej masce lucha libre, co nie spodobało się pierwszemu meksykańskiemu mistrzowi świata wagi ciężkiej, Andy'emu Ruizowi Juniorowi (33-1, 22 KO).


HEARN: ZAINTERESOWANIE FURYM MALEJE

Promotor Eddie Hearn nadal kręci nosem nad walką Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO) z Otto Wallinem (20-0, 13 KO). Pojedynek ten odbędzie się już w sobotę w Las Vegas. Szef Matchroom uważa, że zainteresowanie walkami Fury'ego spada ze względu na marną jakość jego rywali.HANEY PRZED WALKĄ Z ABDULLAJEWEM: JESTEM GOTOWY NA ŁOMACZENKĘ

Już w najbliższy piątek, 13 września w Nowym Jorku dojdzie do walki Devina Haneya (22-0, 14 KO) z Zaurem Abdullajewem (11-0, 7 KO), która będzie miała status eliminatora do pasa WBC wagi lekkiej, należącego obecnie do Wasyla Łomaczenki (14-1, 10 KO). Haney chce walki z genialnym Ukraińcem, ale teraz zamierza w widowiskowy sposób rozprawić się z mocnym Rosjaninem.