CZERKASZYN O HYMNIE, JAKI CHCIAŁBY USŁYSZEĆ PRZED SWOJĄ WALKĄ

Jeden z najlepszych prospektów walczących w Polsce, Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO) jest coraz mocniej związany z naszym krajem (jego babcia była zresztą Polką), a w portalu Boxrec funkcjonuje już jako Polak. Jeżeli natomiast chodzi o kwestię hymnu, jaki miałby być zagrany przed walką zawodnika grupy KnockOut Promotions, to wybór Fiodora jest tylko jeden.

FIODOR CZERKASZYN: SERWIS SPECJALNY >>>

- Uwielbiam Polskę, chcę tutaj mieszkać, wiążę z nią swoją przyszłość, wiele jej zawdzięczam, ale urodziłem się na Ukrainie, od małego zawsze miałem na zawodach ukraińską flagę ze sobą, więc wybór może być tylko jeden. Mam nadzieję, że nie zostanie to źle odebrane, po prostu płynie we mnie ukraińska krew. Adam Kownacki wyjechał do USA jak miał 7 lat, tam się wszystkiego nauczył, tam dostał szansę, ale do ringu wychodzi z polską flagą i puszczają mu polski hymn. Moja historia jest taka sama - powiedział w rozmowie z Rafałem Mandesem (TVP Sport) Czerkaszyn, który dwa lata temu przyjechał z Ukrainy do Polski i z miejsca podbił serca Andrzeja Wasilewskiego i Fiodora Łapina, a także polskich kibiców.

Kolejna walka boksującego w kategorii średniej i super średniej Czerkaszyna czeka nas 26 października podczas gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu. W swoim ostatnim, lipcowym występie Czerkaszyn wysoko wygrał na punkty z Wesem Capperem na gali w Rzeszowie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 11-09-2019 20:01:43 
Co za czasy, kto by pomyślał że ktoś chce zostać Polakiem i tak wielbi ten kraj. Dom jest tam gdzie serce jego, ale choćby w sporcie zdobywał największe laury to nigdy nie będzie to Polski sukces także nie ma to większego znaczenia kim chce być Czerkaszyn i jaki będzie miał paszport.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 11-09-2019 20:41:09 
A jak jakaś angielska drużyna piłkarska bez jednego Anglika w składzie wygra Ligę Mistrzów to jest to sukces dla Anglii, czy nie? A jak Francja zdobywała mistrzostwo świata w piłce nożnej w składzie, w którym było 2 rodowitych Francuzów (Barthez i Blanc) to był to francuski sukces, czy nie? Żyjemy w czasach, gdy nie ma prostych odpowiedzi na takie pytania. Czerkaszyn mieszka w Polsce, mówi po polsku, ma polskie obywatelstwo, więc ja mu kibicuję. Może nawet bardziej niż niektórym stuprocentowym Polakom, którzy wybrali życie za granicą, bo Polska im nie odpowiadała. Bynajmniej nie mam na myśli Kownackiego, którego patriotyzm godny jest pochwały.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 11-09-2019 22:44:50 
asymilacja nie zdarza sie czesto....nie mam nic do niego, niech sobie tutaj mieszka - byle by tylko nie sprowadzali wiecej ukraincow - ale w takim razie niech ukraincy mu kibicuja
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 12-09-2019 09:03:45 
Ja to w sumie nigdy nie czułem przynależności do kraju. Losowość która definiuje moje pochodzenie jest zbyt duża, abym miał się z kimś identyfikować w ten sposób.
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 12-09-2019 09:44:00 
Wiedziałem, że to tak się skończy. Przypomina to trochę żałosne próby zniemczania importowanych ze wschodu bokserów w Niemczech. Co ciekawe ostatnio chyba sam Wasilewski sam z tego kpił na twitterze, a sam to samo robi (na mniejszą skalę oczywiście).
Porównywanie do Kownackiego jest nietrafione, bo jego nie finansuje amerykańska publiczna telewizja, amerykańscy sponsorzy i kibice. Bardzo bazuje na zainteresowaniu Polonii, więc nie dziwne, że nie wychodzi przy amerykańskim hymnie.
Moim zdaniem jeśli ktoś chce boksować w Polsce - nie ma problemu, ale dlaczego ma się wspierać polskimi pieniędzmi? Przynajmniej niech otwarcie powie, że jest Ukraińcem i boksuje dla ukraińskiej mniejszości..
Temat jest o tyle drażliwy, że mamy w historii bardzo nieciekawe doświadczenia z Ukraińcami
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 12-09-2019 10:51:23 
Dla mnie podejście Fiodora jest uczciwe jest Ukraińcem to reprezentuje Ukrainę. Muamar Hukić przybrał ksywę Marco Huck aby kibice z Niemiec czuli, że to 1 z nich bo mu promotor kazał. Don Wasyl takich jaj nie robi i słusznie.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 12-09-2019 10:52:45 
Tak samo Michalczewskiemu kazali walczyć pod Niemiecką flagą i nie miał koleś wyboru bo u nas boksu zawodowego wtedy nie było. Zrobił to dla kariery ale większość kumatych ludzi zrobiła by tak samo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.