JARRELL MILLER NEGOCJUJE Z ARUMEM - NA HORYZONCIE WALKA Z FURYM

2019-09-10, Redakcja, The Athletic

Bob Arum podejmuje właściwe kroki, by nie powtórzyła się sytuacja Terence'a Crawforda i stara się zabezpieczyć odpowiednich rywali dla Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO).

Szef grupy Top Rank podpisał już kontrakty z Bryantem Jenningsem (24-4, 14 KO), Kubratem Pulewem (27-1, 14 KO), a teraz prowadzi zaawansowane rozmowy z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO).

Amerykanin, który ma na rozkładzie wygrane przed czasem z Mariuszem Wachem (TKO 9) oraz Tomkiem Adamkiem (KO 2), w czerwcu miał spotkać się z Anthonym Joshuą w walce o trzy pasy wagi ciężkiej, jednak wpadka dopingowa pozbawiła go mistrzowskiej szansy oraz wypłaty sięgającej sześciu milionów dolarów. I choć "Big Baby" wpadł na aż trzech zakazanych środkach - endurobolu, hormonie wzrostu oraz EPO, został ukarany absurdalnie niską karą sześciu miesięcy. W październiku będzie więc wolny. I od jakiegoś czasu prowadzi negocjacje z Arumem. Co ciekawe promujący dotąd Millera Dmitry Salita przebywa właśnie w Las Vegas, gdzie w sobotę jego zawodnik - Otto Wallin (20-0, 13 KO), spotka się... właśnie z Furym. Salita zrobił z Arumem interes przy okazji sobotniej walki, a teraz panowie rozmawiają w sprawie współpromocji Millera w niedalekiej przyszłości.

Jeśli wszystkie strony dojdą do porozumienia, pogromca Polaków powróci jeszcze jesienią. A w przyszłym roku może stanąć naprzeciw "Króla Cyganów". Fury po spodziewanym zwycięstwie nad Wallinem ma 22 lutego podejść do rewanżu z Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) w starciu o pas WBC królewskiej kategorii.

PLAN FURY'EGO NA 4 WALKI: WALLIN, WILDER, ZNÓW WILDER I UNIFIKACJA >>>

Miller po raz ostatni wystąpi w połowie listopada ubiegłego roku. Znokautował wtedy w czwartej rundzie Bogdana Dinu.

<< Powrót na stronę główną <<