W PIĄTEK DEBIUTUJE TRZYKROTNY MISTRZ ŚWIATA WAGI SUPER CIĘŻKIEJ!

2019-09-10, Redakcja, Informacja prasowa

Jeszcze w sierpniu informowaliśmy Was o tym, że Magomiedrasuł Medżidow - trzykrotny mistrz świata w boksie olimpijskim w wadze super ciężkiej (2011, 2013, 2017), rozpoczyna zawodową karierę. Teraz więcej szczegółów.

Słynący z nokautującego uderzenia reprezentant Azerbejdżanu osiem lat temu w finale Mistrzostw Świata pokonał Anthony'ego Joshuę. Rok później sięgnął po brąz igrzysk w Londynie, ulegając obrońcy tytułu - Roberto Cammarelle. AJ sięgnął po złoto tego turnieju. Medżidow przekonuje, że na ringu zawodowym znów uporałby się z Joshuą. A póki co wstąpił w szeregi grupy, z którą Anglik jest związany.

Medżidow w sierpniu podpisał kontrakt ze stajnią Boxing Stars Management. Od teraz współpromować go będzie również grupa Matchroom Boxing. A zawodowy debiut już w piątek! Nastąpi on w Nowym Jorku podczas gali Haney vs Abdullajew. Rywalem 33-letniego Azera w jego zawodowym debiucie będzie solidny Ed Fountain (12-6, 5 KO). Pojedynek zakontraktowano na sześć rund.

- Cieszę się na walkę w Nowym Jorku, gdzie występowali późniejsi mistrzowie. Dam innym jasny przekaz, by nie patrzyli mi na metryczkę i wiek. Z moim stylem boksowania dam kibicom dobrą rozrywkę - zapowiada Medżidow.

<< Powrót na stronę główną <<