SOKOŁOWSKI O MOŻLIWYM RYWALU SZPILKI: ZADAJE 4 CIOSY NA RUNDĘ

Spekuluje się, o czym już informowaliśmy, że rywalem Artura Szpilki (22-4, 15 KO) 26 października podczas gali w Sosnowcu może być Jay "Duch" McFarlane (10-3, 5 KO). Brytyjczyk swego czasu przebywał na jednej sali z naszym Kamilem Sokołowskim (7-15-2, 3 KO). Jak Polak ocenia możliwości McFarlane'a?

BARWNY RYWAL Z WYSP ZMIERZY SIĘ ZE SZPILKĄ W SOSNOWCU?>>>

- Rywal Szpilki to nikt specjalny. Ma promotora i pompowany rekord. Co go cechuje? Nisko opuszczone ręce i cztery ciosy na rundę, przynajmniej tak było na sparingach u Davida Price'a. Strata czasu dla Artura, bo szybko go skończy. Moim zdaniem powinien sobie wziąć kogoś lepszego, pomimo ostatniej porażki - skomentował w rozmowie z BOKSER.ORG Sokołowski.

- Dlaczego to nie ja dostanę taką walkę? Mój rekord wygląda jak wygląda. Wszyscy powiedzą, że jestem bumem. Proste - dodał 33-latek mieszkający i walczący na Wyspach Brytyjskich.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-09-2019 10:37:19 
"Dlaczego to nie ja dostanę taką walkę?" - głupie pytanie, Szpilka ma się odbudować, a nie nie daj Boże, znów zaliczyć wtopę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 10-09-2019 10:44:31 
Sokołowski ma rekord słaby ale to tur i najprawdopodobniej uśpił by Szpilka jakimś zamachowym. Szpilek już do końca kariery nie może walczyć z nikim kto ma ponadprzeciętny cios w HW o ile jeszcze chciałby pobawić się w boks.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 10-09-2019 10:56:33 
Sokołowski napewno nie ma ponadprzeciętnego ciosu w HW. Sokołowski byłby naprawde super wyborem dla Szpilki ujemny bilans pięściarz raczej słaby ale chce wygrać i w wielu przypadkach to wystarcza.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 10-09-2019 11:09:47 
"Nisko opuszczone ręce i cztery ciosy na rundę, bynajmniej tak było na sparingach u Davida Price'a."

Zdaje sobie sprawę ze bokser ma boksować, ALE gwoli wyjaśnienia słowo 'bynajmniej' oznacza 'wcale', a NIE 'przynajmniej'.

Co do rywala Szmulki, to te 4 ciosy na rundę rzeczywiście mogą stanowić wyzwanie nie do przeskoczenia na obecnym etapie pato-kariery.
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 10-09-2019 12:04:39 
Może ten młodzieniec z GB to nic specjalnego, ale obawiam się, że w tej chwili każdy, kto ma dwie ręce, chęć wygrania, odrobinę inteligencji ringowej i przynajmniej cruiserskie warunki stanowi dla Sz. realne zagrożenie. Nie chodzi mi o uruchomienie kolejnej "jazdy" po Szpilmanie, po prostu uważam, że w ostatnim czasie ujawniło się kilka słabości Artura, przy których niestety każda walka może zakończyć się porażką. To takie nieustanne stąpanie po cienkim lodzie bez chwili komfortu psychicznego, co jest przecież cholernie męczące. Nie zazdroszczę. Do tego za granicą zapewne też coraz lepiej znają Artka i jego słabe strony.

Co do gorzkich słów Sokołowskiego o swojej sytuacji - dla niedzielnego kibica niestety walczą rekordy, nie zawodnicy i niestety taki sposób patrzenia cechuje od jakiegoś czasu również sporą część "prawdziwych" kibiców boksu. Jedna porażka (nieważne, że parę lat temu i w wyniku "wałka") jest gorsza od utraty dziewictwa w 4. klasie podstawówki, a kilka przegranych (bez zagłębiania się, jak i z kim) na zawsze stawia zawodnika w rzędzie bumów.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 10-09-2019 15:41:02 
Nie nazywajmy moze tego juz kariera, bo to juz od pewnego czas jest tylko dorabianie do przedwczesnej emerytury. Na to jest okreslenie: journeyman. A mial byc mistrz swiata i wielkie bajabongo.

Czy mi szkoda Szpilki na tym smutnym koncu? Nie, nie szkoda, bo obrazal ludzi, gwalcil ich w marzeniach, ublizal dawnym mistrzom, ten grypser nie mial grama pokory i teraz wlasnie dostaje dluga lekcje Pokory. Wycieraja nim ringi, ale on musi to znosic bo ....hajs. Przed walka z Chisora troche bylo mi go szkoda, bo to musial byc brutalny rozjazd i byl, ale on chce isc w to nadal, bo widzi, ze kasa sie konczy, a co bedzie teraz robil w zyciu nagle? Nagle pojdzie do pracy. Uczciwej? Porzuci swoje idealy grypsera?
 Autor komentarza: gerlach
Data: 10-09-2019 15:42:24 
Tylko nie piszcie o hejcie na Szpilke, bo nie bylo w PL goscia o takim stopniu hejtu/pogardy do wszystkich wokol.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 10-09-2019 16:38:29 
Sokolowski raczej by ubil Szpilke. Ciagla presja z jego strony zrobilaby robote. Sokolowski juz powinien wygrac z Brownem i Pricem..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.