PORTER vs SPENCE JR: SPARINGI PORTERA Z ANDRADE I BENAVIDEZEM

Redakcja, PBC

2019-09-09

Mistrz świata WBC wagi półśredniej, Shawn Porter (30-2-1, 17 KO) zmierzy się 28 września w Los Angeles z mistrzem IBF, Errolem Spence'em Juniorem (25-0, 21 KO). Spence jest bardzo dużym zawodnikiem jak na limit 147 funtów, więc sparingpartnerami Portera są mistrzowie z wyższych kategorii wagowych, m.in. Demetrius Andrade - mistrz WBO wagi średniej i niedawny pogromca Macieja Sulęckiego.

PORTER O PLANIE NA WIELKĄ WALKĘ ZE SPENCE'EM JUNIOREM >>>

- Znamy się z Demetriusem Andrade od czasu, gdy mieliśmy szesnaście lat. Pozostajemy w znakomitych stosunkach. Jesteśmy jak bracia. On wie, że stoczę teraz walkę życia i chce mnie wspierać. Będziemy sparować przez najbliższe dwa tygodnie w Waszyngtonie - powiedział Porter, który sparował już podczas obozu z innymi większymi od siebie zawodnikami światowej klasy, m.in. z Davidem Benavidezem, mistrzem świata WBC wagi super średniej.

- Czułem całą siłę i rozmiar tego gościa. Ciekawie było próbować go spychać i wywierać na nim agresywną presję, a także używać pracy nóg, by znalazł się w niewłaściwej pozycji. Próbowaliśmy wielu maneerów, których zapewne użyjemy w walce ze Spence'em - dodał Porter, który przed wielkim pojedynkiem unifikacyjnym wydaje się wyjątkowo zmotywowany. Spence był kiedyś jego kolegą, być może nawet przyjacielem. Teraz sprawiają wrażenie gości, którzy zostawieni na chwilę sami mogliby się na siebie rzucić z pięściami, co dodaje pikanterii ringowej konfrontacji.