ME SOFIA: OSKAR KOPERA ZMIÓTŁ FINA

Oskar Kopera w drodze po kolejny medal Mistrzostw EuropySofia. Trzech Polaków awansowało do następnej rundy. Zdaniem trenera kadry PZB Krzysztofa Miałkiego, fantastyczny boks zaprezentował brązowy medalista ME - Oskar Kopera, wychowanek Grzegorza Swadowskiegoklubie BKS ORKAN Gorzów Wielkopolski.

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorek i juniorów (w nazewnictwie EUBC młodzieżowe). Startują tam dwie polskie ekipy. Do stolicy Bułgarii stawiło się ponad 320 juniorek i juniorów z 37 krajów.

Z teamu biało-czerwonych jako pierwszy w ringu zaprezentował się pięściarz Concordii Knurów Oliwier Zamojski. Rywalem knurowianina był Węgier Szabolcs Bazok. - Od pierwszych starć Oliwier narzucił swój styl walki i nie dał się zaskoczyć Węgrowi. Sędziowie nie mieli kłopotów z wytypowaniem zwycięzcy– powiedział dla naszego portalu Krzysztof Miałki, trener kadry PZB juniorów.

W drugim pojedynku, z udziałem Polaka, kolejna wygrana. Wychowanek Roberta Osmólskiego z Czempiona Włocławek, Michał Jarliński wysoko wypunktował Słowaka Mariana Misalko. - Każda runda zakończyła się zwycięstwem, jednym lub dwoma punktami naszego reprezentanta, który pokazał boks dojrzały, poparty przygotowaniem techniczno-wytrzymałościowym. Było to do jednej bramki – ocenia występ Michała Jarlińskiego, trener Miałki.

Po dobrym początku polskich juniorów, w trzeciej potyczce było już gorzej. A to za sprawą Damiana Zawieruszyńskiego, który skrzyżował rękawice z Finem Nikitą Nystedemem. - W pierwszej rundzie Fin zepchnął mnie do defensywy i nie byłem w stanie przełamać jego ataków – mówił nam wychowanek bydgoskiej Astorii Damian Zawieruszyński. - W drugiej odsłonie otrzymałem od sędziego ringowego ostrzeżenie i po dwóch starciach przegrywałem pojedynek dwoma punktami. Nie mając nic do stracenia, w trzeciej postawiłem wszystko na jedną kartę, a przeciwnik zaczął tracić siły. Doskonale wyczułem ten moment, ale niestety tych strat nie udało się odrobić. Przyznaję, że rywal był w moim zasięgu, a mnie pozostał niedosyt. Tyle przygotowań w czasie wakacji i wszystko poszło na marne...

Krzysztof Miałki dodał: ...to była dla Damiana ciężka walka!

Teraz czas na Rosjanina

Następnym Polakiem na sofijskim ringu był Gabriel Blezień, który spotkał się z Mołdawianinem Danilem Slepoi. - Polak w żaden sposób nie powinien przegrać. Po wyrównanej pierwszej rundzie, w drugiej otrzymał zbyt pochopnie ostrzeżenie, a trzecią zdecydowanie rozstrzygnął na własną korzyść. Nie wiem, sędziowie widzieli inaczej, a werdykty 26:30 są zupełnym absurdem – uważa szkoleniowiec kadry PZB juniorów. Ostatnim Polakiem w we wczorajszej serii był brązowy medalista MME Oskar Kopera. Jego rywalem był Fin Danil Rantanen. - Nas pięściarz zaboksował fantastycznie, nie dając Finowi cienia szansy. W drugiej rundzie trafił przeciwnika, którego ringowy sędzia natychmiast liczył. W trzeciej, przy coraz większej przewadze ponownie Kopera doprowadził do nokdaunu i za chwilę powtórzył skuteczną akcję, i arbiter nie miał chwili zawahania, by ponownie wyliczyć Fina. W efekcie przerwał ten nierówny pojedynek ogłaszając rsc dla Kopery. W piątek Kopera zmierzy się z Rosjaninem, z którym nie jest bez szans – zakończył Krzysztof Miałki.

W pierwszych pojedynkach zostały wyeliminowane: Jessika Żelazko i Wanessa Orczyk. Dodajmy, że ze składu biało-czerwonych ubył Igor Terlecki. Jak stwierdził trener Miałki polski pięściarz się rozchorował i nie był zdolny do startu w MME.

Sofia, MME wyniki walk z udziałem Polaków:

1/16 finału, waga lekka: Oliwier Zamojski vs Szabolcs Bazok (Węgry) PKT 5:0 (30:27, 30:27, 30:26, 29:28, 30:25)

1/16 finału, waga półśrednia: Michał Jarliński vs Marian Michalko (Słowacja) PKT 5:0 (30:26, 30:27, 30:26, 30:26, 30:26)

1/8 finału, waga półciężka: Damian Zawieruszyński vs Nikita Nystedem (Finlandia) PKT 0:5

1/8 finału, waga musza: Gabriel Blezień vs Danil Slepoi (Mołdawia) PKT 0:4 (27:29, 26:30, 28:28, 27:29, 26:30)

1/8 finału, waga superciężka: Oskar Kopera vs Danil Rantanen (Finlandia) RSC3

1/8 finału, waga piórkowa: Jessika Żelazko vs Daniela Golino (Włochy) PKT 0:5

1/8 finału, waga lekka: Wanessa Orczyk vs Ekaterina Marcenko (Łotwa) PKT 0:5

W 1/8 finału, w piątek, Zamojski zmierzy się z Bojanem Timotijeviciem (Serbia), a Michał Jarliński z Giannim Dediciem (Niemcy).

Oto rywale innych naszych reprezentantów:

2019.09.06 (Piątek)

1/8 finału, waga kogucia: Paweł Brach vs Lukas Simanavicius (Litwa),

1/8 finału, waga ciężka: Mateusz Bereźnicki vs Geljan Rojku (Albania),

1/8 finału, waga musza: Wiktoria Rogalińska vs Arampotzi (Grecja),

1/8 finału, waga kogucia: Karolina Ampulska vs Lina Noor Nashwan (Niemcy),

2019.09.07 (Sobota)

1/4 finału, waga półśrednia: Julia Różańska vs Daria Lubotska (Ukraina),

1/4 finału, waga średnia: Daria Parada vs Tallya Brillaux (Francja),

1/4 finału, waga półciężka: Oliwia Toborek vs Saltanat Madenova (Rosja),

1/4 finału, waga ciężka: Martyna Jancelewicz vs Sara Taskai (Węgry).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.