KATHY DUVA O SZANSACH NA WALKĘ KOWALIOW vs CANELO

Redakcja, Sky Sports

2019-09-04

W ostatnich dniach panowała cisza wokół walki najlepiej obecnie zarabiającego boksera na świecie, Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO), która jest planowana na 2 listopada. Dziś pojawiła się wreszcie krótka, ale znacząca wiadomość z obozu Rosjanina, która zdaniem wielu wskazuje na to, że w tym tygodniu pojedynek zostanie oficjalnie ogłoszony.

KOWALIOW OTWARTY NA UMOWNY LIMIT W WALCE Z CANELO? >>>

Promotorka Kowaliowa, Kathy Duva (Main Events) stwierdziła, że optymistycznie ocenia szanse na zawarcie porozumienia z grupą Golden Boy, która promuje Alvareza. Duva wykluczyła przy tym umowny limit wagowy, o którym sporo mówiło się w dyskusjach medialnych wokół walki ''Krushera'' z Canelo. Trener Rosjanina, Buddy McGirt stwierdził w zeszłym tygodniu, że Kowaliow byłby gotów na starcie w umownym limicie. Duva wydaje się być jednak zdecydowanie przeciwna temu pomysłowi.

Przypomnijmy, że 24 sierpnia w Czelabińsku Kowaliow pokonał przed czasem po dramatycznej walce obowiązkowego pretendenta, Anthony'ego Yarde, któremu promotorzy Canelo proponowali podobno milion dolarów, by odstąpił od walki z Rosjaninem i zrobił miejsce dla meksykańskiego gwiazdora. Dużą ofertę (ostatecznie sięgającą według doniesień zza Oceanu ok. 10 milionów dolarów) otrzymał również sam Kowaliow, ale pojawiła się ona właściwie tuż przed walką z Brytyjczykiem i ''Krusher'' odmówił odwołania pojedynku w swoim rodzinnym mieście. Wiadomo było natomiast, że zwycięstwo nad Yarde będzie przepustką do niezwykle lukratywnej konfrontacji z Canelo.