Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-03

 MALIGNAGGI: JOSHUA WYGLĄDA NA SILNEGO PSYCHICZNIE

Cały świat boksu zastanawia się, jak będzie wyglądała rewanżowa walka Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Druga porażka z rzędu byłaby dla Brytyjczyka istną katastrofą, ale i Destroyer z pewnością nie chciałby zostać mistrzem tylko jednej walki. Swoją opinię na temat tej potyczki przedstawił Paul Malignaggi.JOE JOYCE CHCE WALKI Z POWIETKINEM, TAKAMEM LUB MILLEREM

Wicemistrz olimpijski w wadze super ciężkiej, Joe Joyce (10-0, 9 KO) powinien jesienią walczyć o wakujący tytuł zawodowego mistrza Europy (EBU) wagi ciężkiej. Federacja wkrótce wyznaczy rywala, z którym Brytyjczyk ma zmierzyć się w pojedynku o pas, który w tym tygodniu zwakował Agit Kabayel. Joyce - obowiązkowy pretendent do tytułu - deklaruje chęć udziału w starciu, do którego zapewnił już sobie prawo.


HANEY I HEARN BĘDĄ NACISKAĆ NA WALKĘ Z ŁOMACZENKĄ?

Już za niecałe dwa tygodnie, 13 września w Nowym Jorku dojdzie do walki, która wyłoni obowiązkowego pretendenta z ramienia federacji WBC dla mistrza wagi lekkiej - Wasyla Łomaczenki (14-1, 10 KO). Na ringu w Madison Square Garden zmierzą się Devin Haney (22-0, 14 KO) i Zaur Abdullajew (11-0, 7 KO). Promotor Haneya, Eddie Hearn zapowiada, że po zwycięstwie Amerykanin zacznie wywierać nacisk na Łomaczenkę.


USYK: SPONG JEST SZYBKI I MOCNO BIJE

- Czuję podekscytowanie tą walką i moim debiutem w wadze ciężkiej - mówi Aleksander Usyk (16-0, 12 KO), który 12 października w Chicago spotka się z notowanym na czwartym miejscu w rankingu federacji WBO wagi ciężkiej Tyrone'em Spongiem (14-0, 13 KO).BĘDZIE REWANŻ WIEŻOWCÓW Z JUNIOR ŚREDNIEJ?

Ostatniego dnia sierpnia doszło do walki prawdziwych wieżowców w wadze junior średniej. Mierzący 188 cm Jamontay Clark (14-1-1, 7 KO) stanął w szranki z Sebastianem Fundorą (13-0-1, 9 KO), który mierzy aż 202 cm! Pojedynek zakończył się remisem, a obaj panowie nie są usatysfakcjonowani tym wynikiem.


YOUTUBERZY NA DAZN: KSI vs PAUL II 9 LISTOPADA W LOS ANGELES

Kontrowersyjne i niezwykle popularne gwiazdy serwisu Youtube, KSI (Olajide Olatunji) i Logan Paul stoczyli w sierpniu zeszłego roku amatorski pojedynek bokserski w Manchesterze, który osiągnął wynik ponad miliona sprzedanych subskrypcji w systemie Youtube PPV, a obu walczącym Youtuberom przyniósł co najmniej kilkanaście milionów funtów zysku. 9 listopada dojdzie do rewanżu w Los Angeles, tym razem w formule boksu zawodowego.