KABAYEL ODDAJE PAS MISTRZA EUROPY W CIĘŻKIEJ - JOYCE O WAKUJĄCY TYTUŁ

Redakcja, TalkSport

2019-09-03

Agit Kabayel (19-0, 13 KO) po tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej sięgnął dwa i pół roku temu, pokonując na punkty Herve Hubeaux. Obronił go trzykrotnie, odprawiając między innymi Derecka Chisorę. Dziś jednak ogłosił, że wakuje pas EBU.

Niemiec jest autorem najszybszego nokautu w historii polskich gal zawodowych. W lutym 2014 roku pierwszym ciosem znokautował Włodzimierza Letra. Nie widzieliście tego w telewizji, jedynie kamera BOKSER.ORG zarejestrowała tą krótką walkę. Wideo przypominamy Wam poniżej. Obchodzący wkrótce 27. urodziny Kabayel ma również na rozkładzie Gbengę Oluokuna czy Andrieja Rudenkę. W rankingu federacji IBF jest tylko za Pulewem i Kownackim. WBO i WBC notują go na dziewiątym miejscu.

Obowiązkowym pretendentem do pasa EBU od kilku miesięcy pozostaje wicemistrz olimpijski w wadze super ciężkiej - Joe Joyce (19-0, 9 KO). Obóz Niemca nie przystąpił jednak do przetargu, pas został zwakowany i teraz Joyce zaboksuje o wakujący tytuł mistrza Europy z wyznaczonym przez EBU pięściarzem.