KABAYEL ODDAJE PAS MISTRZA EUROPY W CIĘŻKIEJ - JOYCE O WAKUJĄCY TYTUŁ

Agit Kabayel (19-0, 13 KO) po tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej sięgnął dwa i pół roku temu, pokonując na punkty Herve Hubeaux. Obronił go trzykrotnie, odprawiając między innymi Derecka Chisorę. Dziś jednak ogłosił, że wakuje pas EBU.

Niemiec jest autorem najszybszego nokautu w historii polskich gal zawodowych. W lutym 2014 roku pierwszym ciosem znokautował Włodzimierza Letra. Nie widzieliście tego w telewizji, jedynie kamera BOKSER.ORG zarejestrowała tą krótką walkę. Wideo przypominamy Wam poniżej. Obchodzący wkrótce 27. urodziny Kabayel ma również na rozkładzie Gbengę Oluokuna czy Andrieja Rudenkę. W rankingu federacji IBF jest tylko za Pulewem i Kownackim. WBO i WBC notują go na dziewiątym miejscu.

Obowiązkowym pretendentem do pasa EBU od kilku miesięcy pozostaje wicemistrz olimpijski w wadze super ciężkiej - Joe Joyce (19-0, 9 KO). Obóz Niemca nie przystąpił jednak do przetargu, pas został zwakowany i teraz Joyce zaboksuje o wakujący tytuł mistrza Europy z wyznaczonym przez EBU pięściarzem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: adamo
Data: 03-09-2019 16:24:54 
Joyce zapewne zostanie mistrzem EBU i to będzie jego maksymium możliwości
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-09-2019 16:37:39 
Ale jakiś powód musiał być że Kabayel zwakował pas, chyba nie ze strachu przed Joycem? O pas IBF nie ma najmniejszych szans na taką walkę, więc dlaczego?. Może Różański zostanie wyznaczony do tej walki, albo ten wydyganiec Siwy.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-09-2019 17:53:38 
Chyba jednak ze strachu przed Joyce'em, bo innego racjonalnego powodu nie ma.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 03-09-2019 18:20:29 
@teanshin @Hugo

Jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że obóz Joyce'a zapłacił mu dobre pieniądze, bo szukają kogoś bardziej atrakcyjnego do walki z Brytyjczykiem.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 03-09-2019 18:20:30 
@teanshin @Hugo

Jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że obóz Joyce'a zapłacił mu dobre pieniądze, bo szukają kogoś bardziej atrakcyjnego do walki z Brytyjczykiem.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-09-2019 18:59:01 
Autor komentarza: lubieznyzenon
Nie no, przepłacać za mało znaczący pas, i co dalej? Kto by niby miał z Joycem o ten pas zawalczyć. Ten pas ma jakiś tam prestiż w Europie, ale poza nią mało kto potraktowałby to jako znaczące trofeum w dorobku przeciwnika. W UK ten pas chyba też nie ma zbyt wielkiej wagi, oni wolą chyba bardziej pas mistrza wspólnoty. Kabayel zlał Chisorę także jakoś sprzedałby się w UK, w sumie to innego sensownego przeciwnika nie widzę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.