PETER FURY: HUGHIE MA WIELKI POTENCJAŁ, MUSIMY GO TYLKO URUCHOMIĆ

Redakcja, IFL TV

2019-09-02

Ojciec i trener Hughie Fury'ego (23-3, 13 KO), Peter Fury wciąż twierdzi, że jego syna stać na dużo więcej niż pokazał w wyrównanej, choć jednogłośnie przegranej walce z Aleksandrem Powietkinem (35-2, 24 KO) w ostatni weekend na gali w Londynie. Hughie ma dopiero 24 lata, był już bardzo blisko zdobycia tytułu mistrza świata i dysponuje poważnym potencjałem, o którym mogliśmy po raz kolejny usłyszeć z ust Petera.

POWIETKIN WYPUNKTOWAŁ FURY'EGO >>>

- Uważam, że walka była bardziej wyrównana niż wskazuje na to punktacja (...) Hughie jest bardzo odporny i ma wielkie serce do walki. Zasługuje na docenienie, ma w końcu zaledwie 24 lata. Decydującym czynnikiem w walce były problemy ze złapaniem właściwego dystansu, by trafiać ciosami prawą ręką. Kiedy kilka razy trafił nią Powietkina w środkowych rundach, wstrząsnął nim. Ale to było za mało. Może Hughie musi walczyć z odwrotnej pozycji, trudno powiedzieć - powiedział Peter Fury.

- Nie byłem zbyt zadowolony z tego występu, ale wiek gra na tym poziomie dużą rolę. Zrobimy krok do tyłu i pozwolimy młodemu człowiekowi dojrzeć (...) Walczył z najlepszymi zawodnikami na świecie, z czołówką. Hughie jest jeszcze dzieckiem, ma świat u stóp, ma za sobą kolejny dzielny występ. Ludzie muszą go wspierać, a nie podcinać skrzydła. Hughie ma wielki potencjał, musi go tylko uruchomić - dodał stojący murem za swoim synem charyzmatyczny trener.