WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 2 WRZEŚNIA 2019

Redakcja, Informacja prasowa

2019-09-02

Nic tak nie porusza wyobraźni kibiców jak ci najwięksi i najmocniej bijący. Dlatego prezentujemy Wam kolejną sporą dawkę wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej!

Hughie Fury (23-3, 13 KO) nie zamierza płakać nad rozlanym mlekiem. W sobotę przegrał na punkty z Powietkinem, ale chce wrócić jeszcze w tym roku. - Dziękuję kibicom za wsparcie i doping. Moim zdaniem walka była dużo bliższa niż widzieli to sędziowie. Wrócę na ring na przełomie listopada i grudnia - poinformował były pretendent do pasa WBO.

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) dąży do pełnej unifikacji i czeka na zwycięzcę rewanżu Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Teoretycznie dwoma najbliższymi rywalami "Brązowego Bombardiera" powinni być Luis Ortiz (31-1, 26 KO) w listopadzie oraz Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) w lutym. Jeśli jednak nadarzy się okazja na walkę o cztery pasy, Wilder zmieni swoje plany. - Jeżeli pojawi się szansa na walkę z Ruizem bądź Joshuą o wszystkie pasy, Fury powinien poczekać dłużej na rewanż ze mną - stwierdził Wilder.

David Haye - menadżer Derecka Chisory (31-9, 22 KO), nie ma wątpliwości, że jego zawodnik upora się 26 października w Londynie z Josephem Parkerem (26-2, 20 KO). - To będzie oczywiście trudny pojedynek, ale Dereck już teraz jest w świetnej formie, a przed nim jeszcze osiem tygodni obozu przygotowawczego. Marzy mu się walka o mistrzostwo świata, ale żeby ją dostać, musi to wygrać. I wygra, jestem tego pewien. Pokona Parkera przez nokaut w końcowych rundach - przekonuje sławny "Hayemaker".

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) 7 grudnia podejdzie do rewanżu z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Meksykanin - od trzech miesięcy mistrz IBF/WBA/WBO, wkurzył się na komentarze Tysona Fury'ego, który zasugerował, że ten imprezuje zamiast trenować do pierwszej obrony. - Każdy może mówić co chce, prawda jest jednak taka, że Fury gówno wie o tym, co robię a czego nie robię. Wie tylko tyle, ile zobaczy na Instagramie. Cały czas ciężko pracuję i pozostaję w treningu - zapewnia swoich kibiców Ruiz Jr.

Dziś mija 24. rocznica walki Olivera McCalla w obronie pasa WBC z Frankiem Bruno. Na punkty zwyciężył angielski pretendent, lecz tytuł stracił już w pierwszej obronie pół roku później na rzecz Mike'a Tysona.

Zawieszenie Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO) dobiega końca. - Najlepsi dwaj "ciężcy" to właśnie Jarrell i Tyson Fury, przy czym Jarrell pokonałby Fury'ego - twierdzi Dmitriy Salita, promotor Amerykanina.