POWIETKIN: CHĘTNIE UDOWODNIĘ, ŻE MOGĘ POKONAĆ TYSONA FURY'EGO

Aleksander Powietkin (35-2, 24 KO) nie miał w sobotę wielkich trudności z Hughie Furym (23-3, 13 KO) i pokonał Brytyjczyka na punkty. Rosjanin wprawdzie nie zdołał poważnie zranić rywala, ale w większości rund był stroną inicjującą akcję, bardziej agresywną. Tymczasem kibice i eksperci zastanawiają się nad przyszłością rosyjskiego weterana.

Powietkin oznajmił, że chętnie zająłby się teraz Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO), starszym kuzynem swojego ostatniego przeciwnika. Tutaj o zwycięstwo byłoby Rosjaninowi zdecydowanie trudniej, ale "Sasza" jest chętny na taką potyczkę.

- Fury dużo mówił o tym, że odrzucałem oferty walki z nim w tym roku, choć one nigdy nie zostały do mnie wysłane. On mówi teraz, że chce przed końcem roku stoczyć walkę w Anglii. Cóż, to dla mnie idealny plan. Z przyjemnością wrócę, by walczyć przed tymi wspaniałymi fanami boksu i udowodnić wszystkim na świecie, że mogę pokonać Tysona Fury'ego - skomentował sytuację Powietkin.

Andriej Riabiński już zapowiedział, że postara się zorganizować swojemu bokserowi walkę z jednym z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej na świecie, nie wymieniając jednak żadnych nazwisk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-09-2019 09:14:34 
Povetkin to wciąż 1-sz liga i nie ma żadnego z pasów mistrzowskich, także zero szans na walkę z Cyganem.
 Autor komentarza: hanusokumatu1
Data: 02-09-2019 09:53:28 
sasza rozwal tego idiotę. cygan to parodia boksu,będzie ciężkie ko
 Autor komentarza: Mekekee
Data: 02-09-2019 11:31:57 
Sasza nie jest potrzebny Tysonowi, nie ma pasa. Lepsza kasa plus pasy,będzie w zasięgu Fury'ego jeżeli wejdzie do ringu z Wilderem lub z Ruizem/Joshua(o ile ten upora się z Andym w grudniu). Moim zdaniem na 99% nie dojdzie do starcia Tysona z Sowietem.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 02-09-2019 13:26:37 
1-sza liga tak ale nie z Furym ma szansę na KO przez lucky punch. Tyson jest dużo większy, potrafi wykorzystać zasięg rąk, lepsza praca nóg na dzień dzisiejszy, nie puchnie kondycyjnie. Takie walki w USA powinien toczyć Cygan między titleshotami bo stylowo nacierający Sasza widowiskowo ładnie by się komponował z kontrującym Furym.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 02-09-2019 16:00:22 
Przecież całą czołówka wymieniana przez Fury'ego, czy jego promotora jako "zajęci" i "odrzucili ofertę walki", to tylko pic na wodę, by było, że nie mają innego wyjścia jak brać Szwarzów i Wallinów. Niepotrzebnie tak Powietkin wziął to do siebie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.