PROGRAIS vs TAYLOR I PARKER vs CHISORA 26 PAŹDZIERNIKA

Redakcja, Matchroom + Informacja własna

2019-09-01

Wczoraj oficjalnie ogłoszono galę, która zapowiada się na prawdziwą ucztę dla miłośników pięściarstwa. 26 października w Londynie czeka nas finał turnieju WBSS w wadze junior półśredniej Regis Prograis vs Josh Taylor (walka wieczoru), bardzo ciekawe starcie wagi ciężkiej Joseph Parker vs Dereck Chisora, a także dwa inne mocno obsadzone pojedynki.

Przypomnijmy, że w sierpniu mistrz świata WBA w limicie 140 funtów, Regis Prograis (24-0, 20 KO) i jego promotor Lou DiBella złożyli pozew przeciwko organizatorom WBSS: grupie Comosa AG. Powodem złożenia pozwu były opóźnienia w płatnościach. Ostatecznie jednak obie strony doszły do porozumienia - podobno z pomocą współpracujących z Eddie'em Hearnem szefów platformy DAZN - i finałowa walka z mistrzem IBF Joshem Taylorem (15-0, 12 KO) się odbędzie. To starcie dwóch znakomitych czempionów wchodzących w okres swojej szczytowej formy, więc zacieramy ręce.

Walka, która poprzedzi hitowy finał WBSS to również wyjątkowo smaczny kąsek. Były mistrz świata królewskiej dywizji Joseph Parker (26-2, 20 KO) jest wciąż młodym (27 lat) zawodnikiem i z pewnością liczy na powrót na tron. Na jego drodze stanie charyzmatyczny weteran - Dereck Chisora (31-9, 22 KO), były pretendent do tytułu mistrzowskiego i niedawny pogromca Artura Szpilki.

Co jeszcze zobaczymy w Londynie 26 października? Oprócz wyżej wymienionych walk, ogłoszono na razie ważne starcie dwóch byłych mistrzów świata rodem z Wysp - Ricky Burns vs Lee Selby (walka w wadze lekkiej), a także pojedynek dwóch niepokonanych zawodników wagi cruiser - Lawrence Okolie vs Yves Ngabu o pas mistrza Europy (EBU).