RING TELEGRAM (29 SIERPNIA 2019)

Redakcja, Informacja prasowa

2019-08-29

Bardzo dużo dzieje się w świecie boksu. Zapraszamy Was na kolejną porcję wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie!

Billy Joe Saunders (28-0, 13 KO) po nawiązaniu współpracy z Eddie Hearnem do obrony pasa WBO kategorii super średniej podejdzie prawdopodobnie w listopadzie w Los Angeles. Jego rywalem ma być ktoś z piętnastki rankingu WBO, ale już w przyszłym roku czekają go podobno znacznie poważniejsze wyzwania.

- Mam nadzieję, że kolejna walka będzie już walką o wakujący pas federacji WBC - nie ukrywa Ilunga Makabu (26-2, 24 KO), który od kilku miesięcy notowany jest na pierwszym miejscu rankingu WBC w limicie kategorii junior ciężkiej. Pięć dni temu pokonał niezwyciężonego dotąd Aleksieja Papina.

Kell Brook (38-2, 26 KO) nie ma zamiaru słuchać "rad" Amira Khana i nie zawiesi rękawice na kołku. Były mistrz świata wagi półśredniej pozostaje w treningu, przeprosił się ze szkoleniowcem Dominikiem Ingle'em i na przełomie listopada oraz grudnia znów powinien zameldować się między linami.

Aleksander Usyk zadebiutuje w wadze ciężkiej 12 października w Chicago. A na rozpisce zobaczymy prawdopodobnie dwóch innych świetnych zawodników zza naszej wschodniej granicy - Murata Gasijewa (26-1, 19 KO) oraz mistrza WBA wagi półciężkiej, Dmitrija Biwoła (16-0, 11 KO).

Umar Salamow (24-1, 18 KO) znokautował w ostatnim występie Norberta Dąbrowskiego. Kolejny pojedynek stoczy 19 września w Groznym. Jego przeciwnikiem na dystansie dziesięciu rund będzie solidny Roamer Alexis Angulo (24-1, 21 KO).

David Allen (17-5-2, 14 KO) po lipcowej porażce z Davidem Price'em rozważał nawet zakończenie kariery. Ale szybko zmienił zdanie i powróci na ring już 19 października w Newcastle.

Eleider "Storm" Alvarez (24-1, 12 KO) - były już mistrz świata wagi półciężkiej, powróci po utracie pasa WBO jeszcze tej jesieni. Przepadły co prawda z różnych powodów walki z Gilberto Ramirezem oraz Jesse Hartem, lecz Alvarez i tak ma spotkać się z kimś mocnym. Z kim? Na to musimy jeszcze poczekać...