RING TELEGRAM (29 SIERPNIA 2019)

Bardzo dużo dzieje się w świecie boksu. Zapraszamy Was na kolejną porcję wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie!

Billy Joe Saunders (28-0, 13 KO) po nawiązaniu współpracy z Eddie Hearnem do obrony pasa WBO kategorii super średniej podejdzie prawdopodobnie w listopadzie w Los Angeles. Jego rywalem ma być ktoś z piętnastki rankingu WBO, ale już w przyszłym roku czekają go podobno znacznie poważniejsze wyzwania.

- Mam nadzieję, że kolejna walka będzie już walką o wakujący pas federacji WBC - nie ukrywa Ilunga Makabu (26-2, 24 KO), który od kilku miesięcy notowany jest na pierwszym miejscu rankingu WBC w limicie kategorii junior ciężkiej. Pięć dni temu pokonał niezwyciężonego dotąd Aleksieja Papina.

Kell Brook (38-2, 26 KO) nie ma zamiaru słuchać "rad" Amira Khana i nie zawiesi rękawice na kołku. Były mistrz świata wagi półśredniej pozostaje w treningu, przeprosił się ze szkoleniowcem Dominikiem Ingle'em i na przełomie listopada oraz grudnia znów powinien zameldować się między linami.

Aleksander Usyk zadebiutuje w wadze ciężkiej 12 października w Chicago. A na rozpisce zobaczymy prawdopodobnie dwóch innych świetnych zawodników zza naszej wschodniej granicy - Murata Gasijewa (26-1, 19 KO) oraz mistrza WBA wagi półciężkiej, Dmitrija Biwoła (16-0, 11 KO).

Umar Salamow (24-1, 18 KO) znokautował w ostatnim występie Norberta Dąbrowskiego. Kolejny pojedynek stoczy 19 września w Groznym. Jego przeciwnikiem na dystansie dziesięciu rund będzie solidny Roamer Alexis Angulo (24-1, 21 KO).

David Allen (17-5-2, 14 KO) po lipcowej porażce z Davidem Price'em rozważał nawet zakończenie kariery. Ale szybko zmienił zdanie i powróci na ring już 19 października w Newcastle.

Eleider "Storm" Alvarez (24-1, 12 KO) - były już mistrz świata wagi półciężkiej, powróci po utracie pasa WBO jeszcze tej jesieni. Przepadły co prawda z różnych powodów walki z Gilberto Ramirezem oraz Jesse Hartem, lecz Alvarez i tak ma spotkać się z kimś mocnym. Z kim? Na to musimy jeszcze poczekać...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-08-2019 20:13:38 
Gassiev w jakiej kat. wagowej?
 Autor komentarza: Furmi
Data: 29-08-2019 20:59:28 
Ciężkiej.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 29-08-2019 21:35:25 
Eleider Alvarez ulepiony jest z tej samej gliny, co nasz Masternak. Chłop jak dąb, a jaja jak żołędzie. 3 razy miał prawa obowiązkowego pretendenta do walki ze Stevensonem, ale wolał z nich zrezygnować za jakieś drobne odstępne. Znokautował Kowalowa, ale w rewanżu nawet nie podjął walki o zwycięstwo. Teraz miał z kimś walczyć, ale nie walczył. Nasz Mateuszek też niby się do kogoś przymierzał, ale nic z tego nie wyszło i pewnie już nie wyjdzie.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 30-08-2019 08:36:42 
Khan z Brookiem chyba prędzej skończą 40-tkę albo rozpadną się od przyjmowanych ciosów i kontuzji, nim stoczą ze sobą walkę. Nie widzą, że z każdym miesiącem zainteresowanie ich walką maleje, a dziesiątki milionów uciekają?!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.