ŁUKASZ WIERZBICKI vs LOUIS GREENE 4 PAŹDZIERNIKA W CZĘSTOCHOWIE

Łukasz Wierzbicki (18-0, 7 KO) sparował niedawno z samym Keithem Thurmanem w Stanach Zjednoczonych i szlifował tam pięściarski warsztat pod okiem swojego trenera Gusa Currena, a dziś poznaliśmy rywala Polaka na gali Tymex Boxing Night 9, która odbędzie się 4 października w Częstochowie.

Polski ''Pretty Boy'' - autor m.in. efektownego nokautu na Mykoli Wowku w marcu tego roku - skrzyżuje pod Jasną Górą rękawice z 27-letnim Brytyjczykiem Louisem Greene'em (10-1, 5 KO), w którego bilansie próżno szukać zwycięstw z mocnymi rywalami, a jego największa dotychczas walka miała miejsce w grudniu zeszłego roku, gdy uległ wysoko na punkty uważanemu swego czasu za duży talent Larry'emu Ekundayo.

Przypomnijmy, że w walce wieczoru gali Tymex Boxing Night 9 Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO) zmierzy się z Patrickiem Mendym (18-14-3, 1 KO). Zobaczymy również walkę o pas mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej: Ewa Brodnicka (17-0, 2 KO) vs Edith Soledad Matthysse (16-10-1, 1 KO). Patryk Szymański (19-2, 10 KO) powróci natomiast w Częstochowie w walce z Denisem Kriegerem (14-8-2, 9 KO), a do ringu wejdą także Tomasz Gromadzki (10-2-1, 3 KO) i Marcin Siwy (19-0, 8 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 28-08-2019 19:58:44 
Jak to w tym sporcie , wiadomo nikt kto walczy z zawodnikami spoza pierwszej dwudziestki nie zacznie nagle wygrywać z pierwszą piątką / dziesiątką na świecie , a z drugiej strony 18 zwycięstw to jest niewiele ... taki Wilder to obijał kelnerów większość kariery a jak przyszło co do czego to jest w ścisłej czołówce HW . I tego trzeba życzyć Łukaszowi , bo już chyba każdy Polski pięściarz zapowiadał mistrzostwo świata , a tylko nielicznym się udało .
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-08-2019 19:59:38 
Czy w boksie kobiet nie ma już nikogo na poziomie żeby zawalczyć o ten pas? Ciekawi mnie forma Szymańskigo. Siwy, nikomu tak nie życzę łomotu jak jemu. Ten gość i jego pseudo kariera drażni mnie bardziej niż PPV u Borka.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 28-08-2019 20:00:59 
Szli Grabowski z Borkiem dobrą drogą robiąc walki polsko polsko widze ze teraz wracaja do koncepcji bumobicia. Parzeczewski- Talarek/Dąbrowski, Wierzbicki- Syrowatka/Runowski Siwy Wach i Szymanski Jonak i mamy bardzo dobrą gale z emocjami a tak nie wiadomo co odstawią przeciwnicy Wiarzbickiego i Szymańskiego. Mendy schowa sie za podwójną garda i bedzie chciał dotrwać do konca a Siwy wogóle niby mial walczyc a i teraz nie wiadomo.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 28-08-2019 21:36:59 
@Bromatan

Co masz do Siwego? Dostaje rywali jakich dostaje, wielkim bokserem nigdy nie będzie, ale boksuje i wygrywa. Kiedyś przyjdzie czas na walkę na fajnej gali z innym Polakiem i będziesz się jarał, choć dzisiaj go skreślasz tak, jak wielu skreślało Różańskiego.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 28-08-2019 23:02:32 
Mam nadzieje, ze balon w postaci Wierzbickiego zostanie w koncu przebity.. chłop obija cały czas jakieś ogórki, a i tak daje z nimi równe walki, to będzie jego 19ta walka i poki co zero perspektyw na lepszego rywala w przyszlosci..
 Autor komentarza: leon84
Data: 28-08-2019 23:21:01 
@lubieznyzenon
Pewnie o to co każdy.Gościu już dostał kilka ciekawych ofert walki z niezłymi rywalami jak na przykład Schwarz,czy ostatnio o Pas Unii Europejskiej z Milasem i ciągle on ma inne plany i porównanie go do Różalskiego jest bez sensu.Różalski to dużo lepszy zawodnik i do tego ambitny.
@t44xd
Jaki balon???Przecież każdy widzi,że Wierzbicki,to niezły zawodnik ale nigdy nie na czołówkę światową.Może zawalczyć o mistrzostwo Europy i to będzie też jego sukces.Ten Green całkiem przyzwoity rywal,Trzeba patrzeć realni na możliwości każdego zawodnikaa że nie będzie mistrzem,nie znaczy,że nie może boksować.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 29-08-2019 00:10:27 
@leon
Dla mnie Wierzbicki nie istnieje po pierwszej walce z Zerominskim, nie powinien tej pierwszej walki wygrac, druga to juz inna bajka, ale jesli daje sie tak slabe walki z takimi zawodnikami.. Te umiejetnosci to tylko na polskie podwórko, ktoś z pierwszej setki boxreca, nie mowie o top50 i Lukasz jest drugi raz weryfikowany, bo pierwsza weryfikacja byla z Zerominskim.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 29-08-2019 00:21:44 
Autor komentarza: leon84
i porównanie go do Różalskiego


Do Różańskiego! Różalski to jest ten koleś, który nawet twarz ma wytatuowaną i zarówno z wyglądu jak i z treści wywiadów wygląda na osobę z lekutkim zaburzeniem. A Różański jest w 100% ogarnięty i wypowiada się normalnie (choć z wyglądu sprawia wrażenie dresika-pakera ale jak widać pozory mylą).
 Autor komentarza: leon84
Data: 29-08-2019 00:57:43 
@t4b4xd
No nie powinien ale takie są realia boksu.Liczy się kasa.Mimo wszystko Wierzbicki zrobił progres i jest coraz lepszy,choć pewnego poziomu nie przeskoczy,ale promotorom pewnie zależy,żeby doprowadzić go do walki choćby o pas EBU lub czekać na atrakcyjną finansowo ofertę.
@SiemionX
Oczywiście chodziło mi o Różańskiego.Mój błąd
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.