PARKER vs CHISORA NIEMAL NA PEWNO 26 PAŹDZIERNIKA W LONDYNIE

Redakcja, NZ Media

2019-08-26

Jak informują źródła nowozelandzkie, walka byłego mistrza świata wagi ciężkiej Josepha Parkera (26-2, 20 KO) z byłym pretendentem do tytułu - Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO) - odbędzie się niemal na pewno 26 października w londyńskiej O2 Arena.

Nowozelandczyk opuścił dzisiaj swoją ojczyznę i udał się do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć obóz przygotowawczy do walki z Brytyjczykiem. W tym tygodniu sporo mówiło się o tym, że konfrontacja Parker vs Chisora znajdzie się w karcie walk gali Joshua vs Ruiz II, która czeka nas 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Ostatecznie jednak wygląda na to, że wybrano wcześniejszy, październikowy termin dla pojedynku zawodników, którzy aspirują do starć mistrzowskich. Parker ma zaledwie 27 lat i wciąż dużą przyszłość przed sobą, Chisora to 35-letni weteran, któremu zostało w wielkim boksie dużo mniej czasu.

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej, lipcowej walce Brytyjczyk brutalnie znokautował Artura Szpilkę. Parker walczył niecały miesiąć wcześniej z Alexem Leapaiem i pokonał go przed czasem bez większego wysiłku, choć zajęło mu to dziesięć rund.